Skip to main content
umpa

Karyntia: zimowy raj dla rodzin.

Autor: |
(foto: Austria.info)
(foto: Austria.info)

Droga wolna dla najmłodszych zdobywców tras!

Dla wtajemniczonych Karyntia już od dawna jest jedynym w swoim rodzaju rodzinnym regionem narciarskim.

 

W sezonie zimowym 2006/2007 najdalej na południe wysunięty kraj związkowy Austrii umacnia ten wizerunek licznymi wyjątkowymi ofertami. Szczególnie dobrze mają tu dzieci: w prawie wszystkich ośrodkach narciarskich Karyntii mogą one zamieszkać za darmo w pokoju swoich rodziców, na placach zabaw i specjalnie dla nich przygotowanych stokach znajdują się pod życzliwą opieką, ucząc się przy tym, jak pewniej radzić sobie na nartach.

Odkąd w latach `80 otwarto w regionie Lieser-/Maltatal pierwszy hotel dostosowany do potrzeb rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi, Karyntczycy bez ustanku i z powodzeniem specjalizowali się w ofercie dla rodzin. Troszcza się z wielką kreatywnością, zaangażowaniem i radością o swoich małych gości, aby dzięki temu ich spokojni rodzice również mogli sobie pozwolić czasem na jakiś dłuższy zjazd i mogli także czerpać satysfakcję z własnego urlopu. W końcu po słonecznej stronie głównego łańcucha Alp czeka na głodnych śniegu gości 810 km gwarantujących śnieg, łatwych, średnich i trudnych tras zjazdowych, 1500 kilometrów tras biegowych oraz 140 kilometrów torów saneczkowych. Jeśli ktoś nie czuje się pewnie na nartach, będzie mógł w ponad 40 karynckich szkółkach narciarskich otrzymać wszelkie potrzebne wsparcie, począwszy od pługowania, a skończywszy na szybkich zjazdach w stylu mistrzów.

W pieluchach na stok
Zgodnie ze starą madrością "Wcześnie wprawia się, kto chce zostać mistrzem". W unikalnym "Windel Wedel Camp", czyli "Narciarskim Obozowisku dla Dzieci", należącym wraz z wielkim zimowym placem zabaw do Wioski dla Niemowlaków w regionie Lieser-/Maltatal, już nawet dwuletnie dzieci mogą wypróbować i rozwijać na 18-metrowym stoku swój talent. W "Dziecięcej Szkółce Narciarskiej Smileya" prawidłową technikę przekazują instruktorzy narciarscy z wykształceniem pedagogicznym ze specjalizacją w nauczaniu początkowym. Gdyby w gwarantującej śnieg Karyntii nie można było polegać na Pani Zimie, urządzenia naśnieżające pomogą usunąć problem.

Niektórym ośrodkom narciarskim w Austrii przyznano po raz pierwszy w tym sezonie znak jakości za ofertę przyjazną dla rodzin. Surowe kryteria wymagają na przykład, by dany ośrodek posiadał dostępną dla wszystkich dzieci świetlicę, oferował całodniową opiekę również, gdy w grę nie wchodzą narty oraz by przygotował tamatyczną strefę dla dzieci z regionalną maskotką. Tak więc w Nassfeld troszczy się o dzieci pingwin Bobo, w Turrach opiekę przejmują Słoniki, w Bad Kleinkirchheim ćwiczy i bawi się z dziećmi świstak Nocki, a w Petzen ulubieńcem małych zdobywców tras narciarskich jest niedźwiadek Petzi.

Dziecięcy Klub Krokodino w rodzinnym ośrodku rekreacyjnym nad jeziorem Pressegger przyjmuje pod swoje skrzydła od niedzieli do piątku, od godziny 9 do 20 maluchy i dzieci do dziesiątego roku życia oraz proponuje w porze obiadowej i na kolację pyszne zestawy dań. Bezpłatny bus podwozi narciarskich berbeciów do położonego w pobliżu Nassfeld/Hermagor, największego w Karyntii ośrodka narciarskiego. Wędrówki z latarniami, dzięcięce bale przebierańców, prace ręczne, kursy czarów, kino i dyskoteka sprawiają, że malcy długo nie zapomną takiego pełnego przeżyć zimowego urlopu. Starsi nieco niż maluchy goście rodzinnej wioski mają do dyspozycji obok licznych ofert sportów zimowych nowo otwarty Klub Młodzieżowy z kawiarenką internetową, grami komputerowymi i wieloma innymi atrakcjami.

Darmowe okazje w Katschbergu
Również region turystyczny Katschberg-Rennweg zaprasza wszystkich maluchów do zimowych odwiedzin pełnych zabawy i przygody. W tym celu stworzono tu "Super Dziecięcy Świat Katschi'ego". Kiedy mama, tata albo babcia i dziadek przyjeżdżają na swój od dawna wytęskniony i w pełni zasłużony wypoczynek, jeżdżą bez przeszkód na nartach albo rozkoszują się wizytą w dziale odnowy biologicznej swojego hotelu, a dzieci mogą się wyszaleć pod okiem najwyższej klasy opiekunów podczas lepienia bałwana, przejażdżki na kucyku, zimowej wędrówki bajkowym szlakiem, podczas wypraw na sanki albo współzawodnictwa na dziecięcych olimpiadach. Mali początkujący od trzeciego roku życia, a także bardziej zaawansowane dzieci przyswajają sobie podstawy jazdy na nartach z dala od wielkich tłumów na przeznaczonych dla dzieci stokach z mówiącymi figurami. Stoki są również wyposażone we własne wyciągi przystosowane do umiejętności maluchów i przyjemne ogrzewane pawilony. Od 23 do 31 marca 2007 skipasy, szkółka narciarska i zakwaterowanie w pokoju rodziców jest dla dzieci zwolnione z opłat. Dorośli w zależności od położenia, standardu wyposażenia i wybranego wyżywienia płacą za dzień od 20 Euro (zakwaterowanie tylko w dolinie) do 62 Euro (czterogwiazdkowy hotel z dwoma posiłkami).

Karyncki "Hit rodzinny"
Przez całą zimę można rezerwować we wszystkich karynckich regionach Karyncki "Hit rodzinny":
- 4 noclegi ze śniadeniem i obiadokolacją w hotelu trzygwiazdkowym, dla dwójki osób dorosłych i jednego dziecka do 14 lat w 2-os. pokoju rodziców
- 3-dniowy skipas Gold
od Euro 665,- za całą rodzinę
Możliwość rezerwacji we wszystkich kategoriach.

Więcej informacji
Kärnten Information, Casinoplatz 1, A-9220 Velden, www.karyntia.pl, tel.: 0043/(0)463/3000, fax: 0043/(0)4274/52100-50, e-mail: karyntia@kaernten.at,
www.familiental.com, www.familienferiendorf.at

(foto: Austria.info) (foto: Austria.info)
(foto: Austria.info) (foto: Austria.info)
(foto: Austria.info) (foto: Austria.info)