Ośrodki narciarskie w Czechach


Narty w Czechach

Podstawowe informacje:
Miłośnikom sportów zimowych Republika Czeska oferuje świetnie wyposażone ośrodki górskie z doskonałymi trasami zjazdowymi, biegowymi, bobslejowymi i zapleczem technicznym. W wielu z nich organizowane były prestiżowe imprezy sportowe (Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Harrachovie, Złota Narta w miejscowości Nové Město na Morawach). Infrastrukturę górskich ośrodków uzupełniają szkoły nauki jazdy na nartach i snowbordzie, wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu.

Trasy zjazdowe:
W ośrodkach funkcjonują świetnie przygotowane wyciągi, a na stokach każdy znajdzie odpowiednią dla siebie trasę zjazdową. Panują tu doskonałe warunki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Dla dzieci i dorosłych organizowane są kursy nauki jazdy na nartach (również w języku niemieckim i angielskim), prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Snowboard:
Snowbordziści mogą korzystać ze zwykłych wyciągów narciarskich lub wyspecjalizowanych i profesjonalnie wyposażone ośrodków snowbordowych. W niektórych z nich organizowane są kursy jazdy na snowbordzie.

Regiony narciarskie:
Większość ośrodków zimowych znajduje się na terenie parków narodowych lub chronionych parków krajobrazowych. Możliwości wyboru są imponujące. Zainteresowani mogą zdecydować się na najbardziej znane i popularne Karkonosze, ze świetną infrastrukturą i wyposażeniem lub na mniej popularne ośrodki narciarskie znajdujące się w romantycznych zakątkach Szumaw, Gór Orlickich i Izerskich, Jesenników i Beskidów. Różnice pomiędzy ośrodkami, wyrażające się oferowanymi usługami i zapleczem sportowym, znajdują swoje odzwierciedlenie w warunkach cenowych.