Podstawowe informacje o kursie

Prawie wszystkie lawiny w których uczestniczyli ludzie były spowodowane przez nich samych, lub przez innych uczestników ich wyprawy.

Jak by na to nie spojrzeć jest to dobra nowina, gdyż oznacza, że wiedząc jak rozpoznać zagrożenie lawinowe można się ustrzec lawin. Jeśli jesteś zainteresowany w polepszeniu swej wiedzy na temat lawin zapraszamy do lektury tego materiału.Po pierwsze nauczymy się co wyzwala lawiny. Następnie udamy się na wirtualna wyprawę poza szlakami, podczas której nauczysz się co na taką wyprawę należy ze sobą zabrać, jak zmniejszyć zagrożenie i jak bezpiecznie poruszać się w zagrożonym terenie.

* Nasz kurs da Ci tylko podstawy. Wybieraj się na takie wyprawy tylko w towarzystwie doświadczonych w takich wyprawach ludzi.

Lawiny pociągające za sobą ludzi nie zdarzają się przez przypadek. Lawina jest zawsze wynikiem interakcji trzech zmiennych.

1) Teren: stok musi być wystarczająco mocno nachylony by mogło dojść do lawiny

2) Pokrywa śnieżna: śnieg musi być wystarczająco niestabilny by mogło dojść do lawiny.

3) Pogoda:Pogoda Pogoda jest kolejną ważną zmienną. Zmiany pogody wpływają na stabilność pokrywy.

4) Ludzie: Najczęstszy powód lawin, to człowiek poruszający się po niestabilnym terenie najczęściej doprowadza do zerwania stabilności pokrywy.

ERROR: Content Element with uid "43660" and type "menu" has no rendering definition!