Skip to main content
umpa

Na sanki do Austrii

Autor: |
Foto: Austria.info
Foto: Austria.info

Najfajniejsze podczas zjeżdżania torem saneczkowym jest to, że jazda nie kończy się nawet po dziesiątym zakręcie. Na wytrzymałych i zapalonych saneczkarzy czekają najdłuższe tory saneczkowe Austrii!

Narciarska Arena Wildkogel leży w sercu Alp Kitzbühelskich. Dojazd do regionu jest prosty i nie ma na tej trasie dodatkowo płatnych dróg. Ze szczytu Wildkogel roztacza się najpiękniejszy widok na trzytysięczniki Parku Narodowego Wysokich Taurów oraz na Großvenedigera (3.674 m). Dzięki "prawdopodobnie najdłuższemu torowi saneczkowemu na świecie" Arena Narciarska może się poszczycić rekordową atrakcją. Zanim na dobre rozpocznie się zabawa, kolejka Wildkogelbahn wwozi saneczkarzy i sprzęt na samą górę. (karnet dla saneczkarzy: dorośli i młodzież 6 euro, dzieci 3 euro).

Po krótkim, 15 minutowym spacerku w kierunku Wildkogelhaus do początku toru, można ruszać na trasę! Na odcinku ni mniej ni więcej 14 km saneczkarze pokonują niesamowitą różnicę wysokości wynoszącą 1.300 m i docierają do Bramberg. Można zjeżdżać na wszystkim: szybkich sankach wyścigowych, zwykłych saneczkach i eleganckich, smukłych bobslejach. Zjazd trwa od 30 do 50 minut - zależnie od umiejętności. Warto wiedzieć, że tor oświetlony jest na całej długości do godziny 22:00.
Wildkogelbahnen


Wesołe ślizganie i szalone zjazdy do doliny na dwóch płozach sprawiają wielką frajdę w regionie Silberregion Karwendel - szczególnie, gdy bezpłatny autobus lub wyciąg pozwala uniknąć mozolnego wspinania się z sankami pod górę. Po dotarciu na szczyt można się jeszcze chwilę ogrzać w chacie dla saneczkarzy, potem zająć miejsce na saneczkach i wyruszyć na romantyczny przejazd przez zaśnieżoną zimową okolicę. Zależnie od warunków śniegowych na gości czeka 15 do 20 torów - tor prowadzący od schroniska Weidener Hütte w kierunku doliny liczy 8 km, jest zatem najdłuższym torem w Tyrolu! Po zapadnięciu zmroku zabawa w szalone zakręty trwa dalej: niezliczone pochodnie oświetlają trasę podczas zjazdu do zajazdu Alpengasthof Loas na Hochpillberg (w środy, 21:00 - 23:00) i podczas nocnych zjazdów w Stans (w czwartki, 20:30) - obydwie imprezy sa częścią tygodniowego programu oferowanego posiadaczom karty SILBERcard. Jeśli ktoś nie weźmie własnych sanek, może pożyczyć je od gospodarza, który oprócz użyczenia sprzętu chętnie udzieli paru cennych wskazówek.
Silberregion Karwendel


O tym, że do miejscowości Ischgl w dolinie Paznauntal nie jeździ się po to, aby odpoczywać, wiedzą już prawie wszyscy. Nie dziwi więc fakt, że właśnie tu znajduje się jeden z najdłuższych torów saneczkowych w tyrolskich Alpach. W poniedziałki i czwartki na 7 km torze odbywają się wesołe spotkania saneczkarzy.
Ischgl

Schladming, styryjska stolica sportu i Rohrmoos, rodzinny ośrodek narciarski w regionie Dachstein-Tauern, tworzą jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, który zyskał światowy rozgłos za sprawą odbywających się tu międzynarodowych zawodów Pucharu Świata. Oprócz najdłuższego oświetlonego stoku (3 km) w Schladming czeka jeden z najdłuższych naturalnych torów saneczkowych w Styrii: 7 km zjazd, dostępny zarówno w dzień jak i w nocy. Przy dolnej stacji kolejki Hochwurzen Gipfelbahn mieszcza się trzy wypożyczalnie sanek.
Schladming-Rohrmoos


Na Ziemi Salzburskiej najdłuższym torem saneczkowym może się poszczycić miejscowość Werfenweng - centrum turystyki bez samochodu. Zjazd Strussing-Zaglau ma 6 km długości.
Werfenweng

Więcej informacji na temat wszystkich torów saneczkowych Austrii można uzyskać w biurze informacji urlopowej po numerem 00800 12 12 581 lub pod adresem mailowym E-Mail

Foto: Austria.info Foto: Austria.info
Foto: Austria.info Foto: Austria.info
Foto: Austria.info Foto: Austria.info