Skip to main content

Alpejski Puchar Świata w Levi

Autor: |

Pierwszy slalom w tym sezonie, rozgrywany w fińskim Levi, wygrała dość niespodziewanie Amerykanka Lindsay Vonn. Było to pierwsze zwycięstwo tej zawodniczki w karierze.

15 listopada, w fińskim Levi odbył się pierwszy w tym sezonie slalom zaliczany do generalnej klasyfikacji Alpejskiego Pucharu Świata.

Po pierwszym przejeździe, pozycję lidera zajmowała się zawodniczka z USA, Lindsay Vonn
 (53,61 s.), z  bardzo czystym przejazdem na koncie. Na drugim miejscu uplasowała się Nicole Hosp (53,83 s.) , która przed konkursem zapowiadała że nie jest jeszcze w szczytowej formie, zaś na trzecie miejsce wywalczyła Szwedka Maria Pietilae-Holmner (53,99 s.).

W drugim przejeździe Vonn utrzymała prowadzenie, mimo dość poważnego błędu pod koniec zjazdu, jakim było niemal zatrzymanie się na stoku. Amerykanka podjęła jednak ryzyko, które się opłacało i na metę dotarła o 0,4 s. przed drugą Mariom Pietilae-Holmner i 0,8 s. przed  trzecią Mariom Riesch (Niemcy) .

Agnieszka Gąsienica- Daniel oraz Katarzyna Karasińska, wypadły bardzo słabo na inaugurację sezonu, zajmując odpowiednio 50 i 57 pozycję. Miejmy nadzieję że był to tylko falstart i w kolejnych konkursach pójdzie im lepiej.