Skip to main content

MŚ w Libercu: Medal Justyny Kowalczyk już w pierwszym dniu Mistrzostw Świata

Autor: |

Nasz najlepsza biegaczka, Justyna Kowalczyk, wywalczyła brązowy medal w biegu techniką klasyczną na 10 km.

Bardzo dobrze zaczynają się dla nas Mistrzostwa Świata w Libercu. Już pod czas pierwszego dnia mistrzostw, udało się wywalczyć Justynie Kowalczyk brązowy medal, choć była szansa nawet na złoto!

Polka rozpoczęła spokojnie i na pierwszy punkcie pomiarowym była (1,85 km.) czwarta, lecz podczas następnego mierzenia czasu (3,15 km.) zajmowała już druga pozycję, a na trzecim prowadziła w wyścigu. Niestety, na pomiarze w połowie trasy, Justynę wyprzedziła finka Saarinen, która nie oddała już zwycięstwa aż do mety. Najgroźniejszą rywalką w walce o srebro była Włoszka, Marianna Longa i to na nią w szczególności musiała uważać Polka. Ostatecznie Longa wyprzedziła Kowalczyk, zdobywając tym sam drugie miejsce w zawodach, natomiast bardzo dobre trzecie miejsce przypadło Justynie.

Pozostałe Polski zajęły odpowiednio: Kornelia Marek 29 pozycja, Martyna Galewicz 59 miejsce i Paulina Maciuszek wywalczyła 61 lokatę.

Miejmy nadzieję, że wiele będzie jeszcze polskich akcentów na podium podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Libercu