Skip to main content
umpa

Warto spróbować czegoś nowego.

Autor: |
(foto: materiały prasowe)
(foto: materiały prasowe)

Każdego dnia w regionie Kitzbüheler Alpen inny punkt programu. Równie pewnie jak to, że tydzień zaczna się od poniedziałku, jest odkrywanie nowych lądów w Regionie Kitzbüheler Alpen.

Na każde poniedziałkowe przedpoludnie zaplanowany jest kurs narciarstwa biegowego. Cóż to jest narciarstwo biegowe? Jaka jest technika biegania na nartach? Podczas takiego kursu dowiedzieć się można najważniejszych rzeczy. Zgłoszenia przyjmują wszystkie szkółki narciarskie w Westendorf, tam też można otrzymać pomoc przy doborze sprzętu.

Atmosferę prawdziwych zawodów biathlonowych można poczuć w każdy wtorek po południu w Ferienregion St. Johann w Tirol. I mali i duzi, w Schneesport-Arena am Lärchenhof w Erpfendorf każdy będzie mógł spróbować nordyckich dyscyplin sportowych. Własne trasy biegowe i strzelnica, na której strzela się z biathlonowej broni dla młodzieży, czekają na chętnych. Szkółka narciarstwa biegowego i biathlonu Günter Werth udziela dalszych informacji i przyjmuje zgłoszenie.

Najpiękniejszcze zimowe miejsca w regionie St. Johann w Tyrolu pokaże licencjonowana przewodniczka Maria w trakcie środowych wędrówek. Trwająca ok. 3 godzin wyprawa obejmuje również przyjemny odpoczynek. Dzięki wielu przydatnym wskazówkom dotyczącym zimowych wędrówek można w pełni docenić bliski kontakt z naturą.

W czwartki odbywa się w Kirchdorf "Wielka wyprawa". Ten bieg jest wprawdzie przeznaczony dla wprawionych, ale nie powinno podczas niego zabraknąć chwil odpoczynku w jednej z chat na tarasie! A ponieważ małe, osobiste rekordy o wiele łatwie można pobić wśród osób o podobnych celach, w małych grupach po okiem licencjonowanego instruktora Toni Mayr'a można stawić czoło wyzwaniom. A piątki, soboty i niedziele? Z pewnościa wśród wielu różnych propozycji można znaleźć na weekend coś, czego warto spróbować.

 

(foto: materiały prasowe) (foto: materiały prasowe)