Skip to main content
umpa

Nowa kolej w Axamer Lizum - kiedy połączenie z Mutteralm?

Kolej Hoadlbahn w Axamer Lizum (źródło: axamer-lizum.at)
Kolej Hoadlbahn w Axamer Lizum (źródło: axamer-lizum.at)

26 listopada 2022 roku, po zaledwie siedmiu miesiącach budowy, zostanie oddana do użytku nowa Hoadlbahn. Ultranowoczesna jedno-linowa kolejka gondolowa z dwoma sekcjami przewiezie narciarzy i snowboarderów z parkingu na szczyt w zaledwie 6 minut. Wygodne 10-osobowych gondole pozwolą nogom na chwilę wypoczynku a tobie na podziwianie fantastycznego widoku na Innsbruck i okoliczne góry.

Z ponad 40 kilometrami tras i 9 wyciągami Axamer Lizum jest największym terenem narciarskim tuż za Innsbruckiem. Równolegle do legendarnego wyciągu olimpijskiego nowa kolejka Hoadlbahn zapewnia drugie atrakcyjne, bezpośrednie połączenie z restauracją panoramiczną Hoadl-Haus na wysokości 2.340 m. Pamiętajcie: na tutejszych stokach odbywała się rywalizacja Pań podczas Igrzysk Olimpijskich.

Ten teren narciarski to nie tylko idealne miejsce dla ekspertów i freeriderów. Rodziny i narciarze rekreacyjni mają tu dla siebie ponad 75 procent łatwych i średnio trudnych tras.

Od wielu lat kibicujemy rozwojowi tego ośrodka i bardzo, bardzo mocno polecamy. Narty to nie koniecznie alpejska wioska i mały, rodzinny hotel. Na narty można pojechać do dużego miasta, jeździć na nartach w okolicznych ośrodkach a po dniu spędzonym na nartach korzystać z wielkomiejskiej oferty Innsbrucka.

Szczególnie ciekawy dla narciarzy lubiących duże miasta jest powstały wiele lat temu pomysł połączenia Mutteralm – ośrodka narciarskiego do którego z centrum miasta można dojechać tramwajem z Axamer Lizum Do pomysłu powrócono po kupnie przez słowacką firmę TMR (właściciel wielu ośrodków w Europie, w tym: Szczyrk Mountan Resort, Jasna na Słowacji, lodowiec Moeltaller w Austrii) ośrodka Mutteralm. Czekamy na wspólną decyzję.

Kolej Hoadlbahn w Axamer Lizum (źródło: axamer-lizum.at) Kolej Hoadlbahn w Axamer Lizum (źródło: axamer-lizum.at)