Skip to main content

Szczyrk Mountain Resort

Wyciągi: 10
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
4 5 1 - -
Trasy: 23 (36,6 km)
7
2

Trasy od
600
m n.p.m.

Trasy do
1232
m n.p.m.

0 km
Trasy biegowe

0 km
Szlaki piesze

Mapa tras
Warunki narciarskie

Czynne wyciągi

4/ 10

Warunki

Śnieg od

cm

Śnieg do

cm

Czynne

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Cennik karnetów Szczyrk Mountain Resort gopass
sezonsezon niski
dnidorosłyjuniordzieckodorosłyjuniordziecko
1 199160140159128112
3 580
464355541371324
6 1075
860658859687602
Szczyrk Mountain Resort
Narciarska 10
43-370 Szczyrk
Polska
  Noclegi
  Booking.com

  Informacje o ośrodku: Szczyrk Mountain Resort  jest jednym z najbardziej rozbudowanych kompleksów narciarskich w Polsce. Ośrodek znajduje się w Beskidzie Śląskim na północnych zboczach Skrzycznego Małego i Wierchu Pośredniego. Przede wszystkim składa się z dwóch głównych stacji: Czyrna (Małe Skrzyczne 1 211 m n.p.m.) oraz Solisko (Pośredni 990 m n.p.m.). W skład kompleksu wchodzi jedna kolej gondolowa, dwa wyciągi krzesełkowe i sześć  wyciągów orczykowych oraz 17 tras zjazdowych. Trasy są urozmaicone, a co za tym idzie, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. Mamy tutaj do dyspozycji trasy: czarną „Bieńkula” (1 520 m) i czerwoną „Golgota” (820 m), które posiadają homologację FIS. Obie trasy są bardzo wymagające, a „Bieńkula” jest szczególnie niebezpieczna. Ponadto znajdują się tutaj: 4 trasy czerwone i 11 tras niebieskich.  Każda trasa jest odpowiednio przygotowana przy pomocy nowoczesnych ratraków, a także w razie konieczności – sztucznie naśnieżana. Dwie trasy czerwone („Golgota” i „Suche Solisko”) są oświetlane, tak więc można z nich korzystać również po zmroku. W pobliżu dolnych stacji wyciągów znajdują się punkty gastronomiczne, WC, parkingi dla turystów. Ponadto można skorzystać ze szkół narciarskich, wypożyczalni sprzętu czy przedszkola narciarskiego dla najmłodszych. W Czyrnej, na Hali Skrzyczeńskiej i Hali Pośredniej znajdują się placówki GOPR. Dojazd: Jeżeli nie posiadamy samochodu, możemy skorzystać z dojazdu autobusem PKS. Kursują one głównie z Bielska-Białej, a także z Żywca i Katowic. Najlepiej wysiąść na przystankach:

   

  • Szczyrk Centrum – centrum miasteczka; kilka kroków do węzła szlaków turystycznych prowadzących na Skrzyczne, Klimczok, Przełęcz Karkoszczonkę i do Brennej Bukowej,
  • Szczyrk Kolejka – tuż obok dolnej stacji kolejki linowej na Skrzyczne,
  • Szczyrk Salmopol (Solisko) – tu rozpoczynają się szlaki turystyczne prowadzące na Malinów i na Przełęcz Salmopolską,
  • Szczyrk Biały Krzyż – przystanek usytuowany na Przełęczy Salmopolskiej; idealny punkt startowy do wycieczki czerwonym szlakiem na Malinowską Skałę lub na Przełęcz Karkoszczonkę i Klimczok.

   

  Autor: Agnieszka Nowak Od niedawna, ośrodek jest własnością TMR i czekają go wielkie zmiany.