Skip to main content

Paznaun: ośrodki sportów zimowych Galtür, Kappl i See rozpoczynają sezon narciarski 22/23

Autor: |
Ośrodki sportów zimowych Paznaun Galtür Kappl i See rozpoczynają sezon narciarski 22/23 (© TVB Paznaun - Ischgl)
Ośrodki sportów zimowych Paznaun Galtür Kappl i See rozpoczynają sezon narciarski 22/23 (© TVB Paznaun - Ischgl)

Po tym, jak Ischgl rozpoczęło już sezon, swoje tereny narciarskie otwierają także Galtür, Kappl i See. Galtür zainauguruje sezon 10 grudnia. Kappl i See otworzą się kilka dni później, 16 grudnia.

Do maja tereny narciarskie w Paznaun kuszą gwarancją śniegu oraz licznymi atrakcjami i wydarzeniami.

  • W Kappl od 6 do 8 stycznia odbędzie się kilka zawodów freeride'owych takich jak "Open Faces".
  • W Ischgl  od 14 stycznia na "Forms in White będzie można podziwiać dzieła sztuki wykonane ze śniegu i lodu ".
  • A w Galtür "Galtür Nordic Volumes" przechodzą do kolejnej rundy od 31 marca do 2 kwietnia. 

Ciąg dalszy pod reklamą.

Ciąg dalszy pod galerią
Ośrodki sportów zimowych Paznaun Galtür Kappl i See rozpoczynają sezon narciarski 22/23 (© TVB Paznaun - Ischgl) Ośrodki sportów zimowych Paznaun Galtür Kappl i See rozpoczynają sezon narciarski 22/23 (© TVB Paznaun - Ischgl)

Raj dla narciarzy biegowych w Galtür

W klimatycznym uzdrowisku znajduje się 73-kilometrowa, połączona sieć tras do narciarstwa biegowego z urozmaiconymi trasami o wszystkich stopniach trudności. Optymalne warunki i gwarantowany śnieg przyciągają miłośników sportów zimowych, którzy chcą wzmocnić swój układ krążenia. Wysokość tras biegowych również zapewnia efekt poprawy wyników. Galtür oferuje komfortową infrastrukturę, kursy narciarstwa biegowego i doskonałą obsługę. Wszystkie trasy można pobrać jako ślady GPS, a korzystanie ze szlaków jest bezpłatne. Ponadto dziesięć wyciągów zabiera miłośników narciarstwa na wielostronny teren narciarski z 43 kilometrami tras dla młodszych i starszych. 

Freeride w Kappl

O tym, że warunki tutaj są idealne świadczy fakt, że w Kappl co roku odbywają się liczne zawody freeride'owe. Kolejną zaletą, także dla początkujących freeride'owców, jest łatwy dostęp do szerokich stoków. Prawie wszystkie trasy  rozpoczynają się na górskich stacjach kolejki linowej Alblittkopf lub Alblitt. Aby być jak najbardziej bezpiecznym na stokach, przy górnej stacji kolejki Diasbahn znajduje się freeride'owa tablica informacyjna, która informuje o aktualnym poziomie zagrożenia lawinowego, głębokości śniegu i temperaturach, a także punkt kontrolny, w którym można sprawdzić funkcjonalność nadajnika lawinowego. Dla tych, którzy wolą jeździć na nartach w zabezpieczonym terenie narciarskim, są 42 kilometry najlepiej przygotowanych tras. 

Nowością w Kappl są Snoocs, czyli rodzaj nart typu sit-on, którymi steruje się poprzez balans ciałem. Żądni przygód narciarze mogą wypróbować nowy sprzęt do uprawiania sportów zimowych na torze saneczkowym i w strefie dla dzieci. 

Nowa 8-osobowa gondola "Furglerblick" w See

Nowe szczyty osiąga się dzięki nowoczesnej 8-osobowej kolejce gondolowej "Furglerblick" w See. Od tej zimy wznosi się na wysokość 2.570 metrów. Na miłośników sportów śnieżnych w każdym wieku czeka około 42,5 km tras narciarskich. Szerokie stoki i łatwy teren sprawiają, że teren narciarski See jest polecany szczególnie dla rodzin. Cotygodniowe spacery z lampionami są również bardzo popularne, zwłaszcza wśród młodszych gości.