Skip to main content

Lech Zürs rozpoczyna sezon narciarski 02 grudnia 2022

Autor: |
Lech Zürs rozpoczyna sezon narciarski 02 grudnia 2022  (© Lech Zürs Tourismus)
Lech Zürs rozpoczyna sezon narciarski 02 grudnia 2022 (© Lech Zürs Tourismus)

Tradycja i innowacja - i jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie: Arlberg jest nie tylko kolebką narciarstwa alpejskiego, ale wyróżnia się także pierwszorzędną ofertą najnowocześniejszej infrastruktury narciarskiej: 87 kolejek i wyciągów wwozi narciarzy na górę, a ponad 300 kilometrów tras narciarskich prowadzi w dół. W piątek, 02 grudnia 2022 roku Lech Zürs rozpocznie sezon zimowy. Jest to możliwe dzięki niskim temperaturom, opadom śniegu, a także ekipom zajmującym się naśnieżaniem, które obecnie pracują przez całą dobę.

Lech Zürs leży w sercu terenu narciarskiego Ski Arlberg, który (wraz z wyciągami i kolejkami linowymi w St. Anton, St. Christoph, Stuben, Warth i Schröcken) oferuje ponad 300 kilometrów tras zjazdowych i ponad 200 kilometrów tras w puchu. Dzięki temu związek narciarski jest największym połączonym terenem narciarskim w Austrii i jednym z pięciu największych na świecie. W piątek, 02 grudnia 2022 roku Lech Zürs rozpocznie sezon zimowy.

Arlberg jest uważany za kolebkę narciarstwa alpejskiego: pierwszy austriacki wyciąg orczykowy został zbudowany w Zürs w 1937 roku. Galzigbahn w St. Anton była pierwszą austriacką kolejką linową przeznaczoną do eksploatacji zimą. Dziś zaawansowana technologicznie infrastruktura zapewnia narciarzom szybkie i komfortowe dotarcie na górę. Spółki wyciągowe w Lech, Oberlech i Zürs zainwestowały ponad 2,3 mln euro w optymalizację tras narciarskich, bezpieczeństwo, środowisko i gastronomię na zimę 2022/23.

Ciąg dalszy pod galerią
Lech Zürs rozpoczyna sezon narciarski 02 grudnia 2022  (© Lech Zürs Tourismus) Lech Zürs rozpoczyna sezon narciarski 02 grudnia 2022 (© Lech Zürs Tourismus)

Ski Arlberg App

Jedną z atrakcji jest Ski Arlberg App - z nową funkcją. Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacja służy jako przewodnik po rozległym terenie narciarskim, informując np. o aktualnej pogodzie i raporcie śniegowym czy stanie kolejek linowych, wyciągów i tras zjazdowych. Z pomocą "ski navi" aplikacji Ski Arlberg użytkownicy mogą również zaplanować własne rundy po terenie narciarskim, wybierając początek, cele pośrednie oraz cel podróży i z wyprzedzeniem doskonale przygotować się do dnia na nartach. Dzięki zintegrowanej funkcji trackingu można również rejestrować legendarne okrążenia narciarskie "RUN of FAME", "White Ring" lub przebieg kultowego wyścigu narciarskiego "Der weiße Rausch" (wraz z pomiarem prędkości), a narciarze mogą dzięki temu automatycznie brać udział w zawodach.

W Lech Zürs: freeriderzy znajdą na Arlbergu prawdziwy raj

Zwolennicy off-piste mogą cieszyć się zimą także tam, w Lech Zürs: freeriderzy znajdą na Arlbergu prawdziwy raj z 200 kilometrami tras z głębokim śniegiem. Aby móc odpowiedzialnie korzystać z tej możliwości, teren narciarski oferuje "Check Your Risk - praktyczne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa", które koncentruje się na bezpieczeństwie w otwartym terenie. Przez cały sezon zimowy ważne treści są wykładane praktycznie i bezpłatnie przez lokalnych ekspertów w trzech modułach szkoleniowych ("Przygotowanie", "Zmniejszenie ryzyka" i "Zachowanie w razie wypadku") (www.checkyourrisk.ski).

Pasjonaci narciarstwa biegowego mają do dyspozycji 27 kilometrów tras w Lech Zürs. Czy to na lodowisku w Lechu, czy na naturalnym lodowisku w Zürs: zima na Arlbergu jest wyjątkowo piękna także jeśli chodzi o jazdę na łyżwach.

Arlberg dużo się dzieje w zimie 2022/23

  • W grudniu 2022 roku do Lech Zürsprzychodzi adwent. Od adwentowych jarmarków z paradą Dzieciątka Chrystus, po adwentowe kolędowanie i czytania, oczekiwanie na Chrystusowe Dzieciątko zostanie skrócone w klimatyczny sposób.
  • Od 07 do 18 grudnia 2022 roku "Arlberg Weinberg" po raz kolejny zaprasza smakoszy, winiarzy i miłośników wina do Lech Zürs. Ze względu na kulinarne rozkosze na najwyższym poziomie, Lech Zürs został nazwany "World Gourmet Village" (najlepsze restauracje w Lech Zürs mają łącznie 54 toques). Od 2015 turystów wita "Arlberg Weinberg". Na ponad 25 imprezach wszystko kręci się wokół pierwszorzędnych win i doskonałego jedzenia.
  • Od 8 do 12 grudnia w Lechu impreza dla „sisiowców” Na "Horizont Winter Summit" spotkają się przedstawiciele marketingu, reklamy i mediów, aby omówić najnowsze wiadomości z branży.
  • 21 stycznia 2023 r. w Volksskirennen "Der Weiße Ring - Das Rennen", gdzie ponad 1000 biegaczy weźmie udział w wyścigu profesjonalistów i amatorów. Do pokonania  22 kilometry i 5 500 metrów przewyższenia.

Zrównoważona podróż do Lech Zürs

Codzienne połączenia kolejowe z Zurychu, Wiednia i Monachium do stacji Langen i St. Anton am Arlberg oznaczają, że goście mogą podróżować do Lech Zürs bez samochodu. Regularne autobusy zabierają wczasowiczów i gości z dworców bezpośrednio do miejsc zakwaterowania.