Skip to main content

Zbliża się 77. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu!

Autor: |
Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu / PKL
Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu / PKL

W sobotę 6 kwietnia Polskie Koleje Linowe zapraszają wszystkich amatorów narciarstwa do udziału w kolejnej, 77. edycji Pucharu PKL w narciarstwie alpejskim. Zawody odbywają się na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej i są jedną z najstarszych imprez sportowych w kraju.

Niepowtarzalna atmosfera, wyjątkowe emocje oraz rywalizacja z wieloletnią tradycją – tak w skrócie można opisać zawody Pucharu PKL, które od 1945 roku organizowane są na Kasprowym Wierchu. W tej historycznej sportowej imprezie uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, które wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i w terminie do 2 kwietnia prześlą go na adres zawody@pklsa.pl.

Uczestnicy Pucharu PKL rywalizować ze sobą będą w różnych grupach wiekowych. W zawodach udział mogą zgłosić osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy z karencją niekrótszą niż 3 lata od zakończenia kariery sportowej.

Każda edycja Pucharu PKL co roku na Kasprowym Wierchu gromadzi miłośników narciarstwa, rywalizacji oraz sportowych wrażeń. Uczestników przyciągają dobre warunki na trasie w Dolinie Gąsienicowej, adrenalina, niepowtarzalne emocje, a także wartościowe nagrody m.in. sezonowy skipass.

"Sezon zimowy w górach powoli dobiega końca. Na Kasprowym Wierchu pozostał już ostatni miesiąc szusowania, warto ten czas dobrze wykorzystać. Dlatego miłośników narciarstwa zapraszamy na 77. edycję kultowych zawodów Pucharu PKL. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej sportowej rywalizacji." – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Na Kasprowym Wierchu panują wciąż dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. Dlatego proponujemy zabrać narty lub deski snowboardowe i wyruszyć na szusy w Dolinie Gąsienicowej oraz w Goryczkowej. Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu trwa najdłużej w Polsce, poszusujemy tutaj jeszcze przez weekend majowy

77 lat tradycji Pucharu PKL

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zawody narciarskie cieszące się ogromną tradycją. To również jedna z najstarszych imprez sportowych narciarskich w PolscePierwsza ich edycja została rozegrana 1945 roku i choć od tamtego czasu minęło 77 lat, to są osoby, które pamiętają premierowe starty, a nawet od początku brali udział w rywalizacji o Puchar PKL.

Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. W pierwszych rywalizacjach o Puchar PKL walczyli ze sobą wszyscy – zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy. Puchar PKL na Kasprowy Wierchu jest również symbolicznym wydarzeniem sportowym i zapowiedzią kończącego się sezonu zimowego i narciarskiego w górach.

Do dziś Puchar PKL jest gwarancją niezapomnianych emocji, a zawody przyciągają miłośników narciarstwa na Kasprowy Wierch.

Ciąg dalszy pod galerią
Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu / PKL Trasy narciarskie w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu / PKL