Skip to main content

Wiosenne narty w słońcu: 5 tyrolskich lodowców.

Autor: |
Hintertux w Zillertal / (c) Hintertuxer Gletscher Schlegeis
Hintertux w Zillertal / (c) Hintertuxer Gletscher Schlegeis

Idealna pora na narty, to właśnie wiosna, w ciepłym słońcu. Pięć tyrolskich lodowców w Austrii zaprasza na jazdę na nartach przy pięknych warunkach pogodowych na swoich lodowcach. Wiosną większość stacji narciarskich kończy sezon, a warunki pogodowe na lodowcach w Tyrolu nadal pozwalają na wspaniałą zabawę narciarską do maja, a na lodowcu Hintertux nawet przez cały rok. Wiosną na lodowcu są doskonałe warunki na stokach, ale jest też masa ciekawych wydarzeń.

Przeczytasz o:

 • Atrakcjach dla najmłodszych przygotowanych przez pięć tyrolskich lodowców na wiosnę 2024 roku.
 • Polecanych miejscówkach na wiosenny freeride.
 • Terminach otwarcia ośrodków narciarskich na tyrolskich lodowcach w 2024 roku.
 • Wiosennych imprezach na lodowcach w Tyrolu.
 • Snowparkach czynnych w kwietniu i maju 2024 roku.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi wiosną.

Na pięciu tyrolskich lodowcach zawsze dzieje się coś fascynującego, zarówno na stokach, jak i poza nimi. Wiosną na lodowcu Hintertux organizowane jest wielkie poszukiwanie jajek wielkanocnych, gdzie dzieci mogą w śniegu poszukać kolorowych pisanek, rozwiązując przy tym różne zagadki, a w nagrodę czekają na nich słodkie upominki. Dla tych którzy pragną poczuć moc 600-konnego silnika, można przejechać się ratrakiem po specjalnym torze testowym, który położony jest na wysokości 3250 metrów. W wybrane dni można również samemu poprowadzić tę potężną maszynę do przygotowania stoków narciarskich.

Najlepsze miejsca dla miłośników freeride’u

5 lodowców w Tyrolu stało się mekką dla fanów freeride’u. od 2013 roku na lodowcu Pitztal odbywają się zawody “Pitztal Wild Face”, będące eliminacjami do Freeride World Qualifier. Zmagania toczą się na północnej ścianie góry Mittagskogel, której szczyt sięga 3159 metrów n.p.m. Uczestnicy pokonują ponad półtora kilometra różnicy przewyższenia. Na Pitztalu czeka również mnóstwo wariantów dla miłośników puchu, rozciągających się od Schweizer Abfahrt przy Mittelbergbahn do stromych żlebów przy nartostradach na Hinterer Brunnkogel. Na lodowcu Kaunertal, także popularnym wśród freeriderów, znajduje się aż 36 kilometrów tras w puchu. Ulubione trasy prowadzą z Nörderberg do Fernergries oraz z Langtauers do włoskiego Południowego Tyrolu. Lodowiec Stubai również należy do czołowych rejonów freeride w Austrii. W Powder Department znajduje się 13 tras w otwartym terenie. Natomiast na lodowcu Sölden czeka około 70 km wariantów off-piste, odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Ciąg dalszy pod galerią
Hintertux w Zillertal / (c) Hintertuxer Gletscher Schlegeis Hintertux w Zillertal / (c) Hintertuxer Gletscher Schlegeis

Jazda poza trasami wiąże się z ryzykiem i wymaga bardzo dobrej wiedzy oraz rozeznania terenu. Ważne jest nigdy nie ruszać w teren samemu, sprawdzenie raportu lawinowego i prognozy pogody przed wyjściem w góry. Informacje na temat sytuacji lawinowej można znaleźć na stronie: https://avalanche.report/

 Terminy zakończenia sezonu zimowego na lodowcach w 2024 roku:

 • Lodowiec Sölden do 1 maja 2024 r.
 • Lodowiec Pitztal do 5 maja 2024 r.
 • Lodowiec Hintertux - otwarty przez cały rok.
 • Lodowiec Stubai do 20 maja 2024 r.
 • Lodowiec Kaunertal do 20 maja 2024 r.

Imprezy na tyrolskich  lodowcach wiosną 2024 roku

 • Electric Mountain Festival w Sölden od 10 do 14 kwietnia, z udziałem takich DJ-ów jak Tujamo, Oliver Heldens i Julian Jordan.
 • Open Air na lodowcu Hintertux (6-7 kwietnia)

Snowparki na tyrolskich lodowcach czynne w kwietniu i maju:

Betterpark Hintertux czynny jest od kwietnia do końca maja, najwyższy i najbardziej pewny snowpark w Austrii, z mnóstwem skoczni i zmieniającą się konfiguracją Jib'a. Również Spring Classics w Snowparku Kaunertal otwarty jest od 12 kwietnia do 12 maja.

 • Wiosenne sesje w Snowparku Stubai Zoo (kwiecień i maj 2024).
 • Wiosenne klasyki w Snowparku Kaunertal od 12 kwietnia.
 • Betterpark Hintertux – skoki, jib & half-pipe od kwietnia.