Skip to main content

Zapraszamy na nocny slalom i slalom gigant do Schladming

Autor: |
2017 - The Nightrace © Martin Huber.jpg
2017 - The Nightrace © Martin Huber.jpg

Już dziś w Schladming na stoku Planai odbędzie się po raz 26 legendarny slalom „Night Race”, jutro zaś dodatkowy bonus, nocny slalom gigant.

Od kilku dni cały region żyje przygotowaniami do zawodów, od podstaw budowany jest stadion na mecie wyścigów, helikoptery transportują sprzęt konieczny w wyższych partiach tras. W Schladming organizatorzy spodziewają się ponad 50 000 gości podczas dwóch dni zawodów.

Już w miniony weekend miasto pełne było ludzi czekających na zawody lub ciężko pracujących by te mogły się odbyć. W sukurs organizatorom przyszła przyroda, sypiąc śniegiem, opady były wystarczające, by wspomóc przygotowania i zmienić na zimowy wystrój dotychczas zielonych łąk i drzew.

Prawie dwa miliony widzów regularnie śledzi zawody w Schladming w głównym wieczornym programie austriackiej telewizji państwowej ORF. Ponadto ponad dziesięć stacji telewizyjnych, w tym z USA, Japonii i Chin, będzie nadawać relacje na żywo z zawodów. W sumie ponad 140 przedstawicieli mediów jest akredytowanych na nocny slalom we wtorek i na premierę nocnego slalomu giganta na Planai w środę.

Jeśli jesteś dziś w Schladming, to zapraszamy i polecamy oglądanie zawodów bezpośrednio na stoku lub na jednym z telebimów w mieście. Noc może być długa, moc atrakcji szykują PUB-y i bary apres ski.

Są jeszcze bilety na oba wyścigi

Ważne dla widzów: Wokół Schladming i w regionie są jeszcze wolne miejsca na nocleg w dni wyścigu.

Specjalnie zorganizowane busy na stadion mety w Planai gwarantują gościom w regionie bezproblemową podróż z hotelu na zawody. Bilety na oba wyścigi Pucharu Świata na Planai są dostępne z wyprzedzeniem poprzez rezerwację oeticket.at i thenightrace.at .

Program zawodów:

Wtorek 24 01 2023

  • 17:45 pierwszy przejazd slalomu „The nightrace”
  • 20:45 drugi przejazd slalomu „The nightrace”

Środa 25 01 2023

  • 17:45 pierwszy przejazd nocnego slalomu giganta
  • 20:45 drugi przejazd nocnego slalomu giganta
Ciąg dalszy pod galerią
2017 - The Nightrace © Martin Huber.jpg 2017 - The Nightrace © Martin Huber.jpg