Skip to main content
umpa

Ski amadé – wracamy na stoki!

Najwyżej położony targ w Europie - Ski amade (fot. mat. prasowe)
Najwyżej położony targ w Europie - Ski amade (fot. mat. prasowe)

Największy region narciarski Austrii zaczyna sezon zimowy 2021/2022: „my Ski amadé Friends Club“, FAMILY Ski amadé, regionalna kuchnia i inwestycje w przyszłość.

Ski amadé zna wartość turystyki zimowej, dlatego sezon zimowy 2021/2022 zaczyna od wprowadzenia wielu nowości i wyjątkowo atrakcyjnych ofert we wszystkich swoich regionach – Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Największy narciarski region Austrii proponuje niezapomniane sportowe wrażenia, atrakcje kulinarne i wyjątkowe oferty dla rodzin. Jeden karnet otwiera przed miłośnikami sportów zimowych możliwość skorzystania z 760 km tras narciarskich, 270 nowoczesnych wyciągów i 356 fantastycznie przygotowanych stoków z zapierającymi dech w piersiach górskimi panoramami, a także z wyjątkowej gościnności austriackich schronisk.

Powrót turystyki zimowej do Ski amadé

Narciarstwo to sport uprawiany w plenerze, który pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie, wzmacniając mięśnie i poprawiając naszą wytrzymałość. Ruch na świeżym, górskim powietrzu zwiększa w nas uczucie szczęścia, a przy okazji daje możliwość uzupełnienia zasobów witaminy D. Szczególnie po ostatniej, pełnej ograniczeń zimie, kilka chwil szczęścia na pewno przyda się nam wszystkim. Nic więc dziwnego, że po tak długiej przerwie wprost nie możemy się już doczekać pierwszego narciarskiego urlopu! Miniony sezon pokazał, że kryzysy najlepiej przezwyciężać wspólnie, dlatego mimo wszelkich ograniczeń i po spełnieniu wielu warunków, ośrodki narciarskie otworzyły się dla turystów przybywających na stoki na jeden dzień. Bezpieczeństwo gości i pracowników miało przy tym najwyższy priorytet. Również w sezonie 2021/2022 Ski amadé wierzy w powrót turystyki zimowej w znanym wszystkim formacie. Mimo, że ubiegłoroczny sezon był bardzo trudny, największy region narciarski Austrii optymistycznie patrzy w przyszłość i z radością przygotowuje się na przyjazd gości. Oczywiście obowiązujące przepisy dotyczące higieny i zasad bezpieczeństwa będą ściśle przestrzegane, lecz w tej chwili wydaje się, że uprawianiu sportów zimowych będzie można oddawać się prawie bez ograniczeń.

Inwestycje w przyszłość – dwie nowe kolejki to gwarancja większego komfortu

Podobnie jak w poprzednich sezonach, również w sezonie zimowym 2021/2022 w Ski amadé będą prowadzone inwestycje, które mają na celu uprzyjemnienie życia gościom.  Obecnie  w ośrodkach Snow Space Salzburg i Filzmoos są w budowie dwie nowe kolejki, których inaugurację zaplanowano na nadchodzącą zimę, są to: kolejka Flying Mozart oraz 6-osobowa kolejka krzesełkowa „sixpack Mooslehen”.
Flying Mozart w Wagrain w ośrodku Snow Space Salzburg ma być jedną z najbardziej wydajnych i najnowocześniejszych kolejek gondolowych w Alpach. Dzięki niej w niedalekiej przyszłości w ciągu jednego dnia będzie można skorzystać z ponad 200 km tras. Po ponad 30 latach ta nowoczesna i luksusowa 10-osobowa gondolka z elementami rozrywki podczas jazdy, pojedynczymi, ogrzewanymi  siedzeniami, oświetleniem kabiny i WLAN-em zastąpi zbudowaną w 1988 r. kolejkę gondolową ze stojącymi miejscami, przy czym przebieg nowej trasy pozostanie taki sam, jak poprzedniej kolejki gondolowej Flying Mozart. Warto dodać, że wszystkie budynki nowej, środkowej stacji zostaną schowane pod powierzchnią ziemi, by optymalnie wkomponować się w krajobraz. Jazda nową kolejką na sam szczyt trwa krócej niż 11 minut. Flying Mozart jest w stanie przewieźć  nawet 4000 narciarzy na godzinę.
Z kolei w Filzmoos w regionie Salzburger Sportwelt, aby skrócić czas oczekiwania i umożliwić narciarzom szybki dojazd na stoki, powstaje nowa 6-osobowa kolejka krzesełkowa „sixpack Mooslehen“, która zastąpi powstałą w 1984 r. kolejkę krzesełkową o takiej samej nazwie. Oprócz zdolności przewozowej wynoszącej 2000 osób na godzinę i prędkości jazdy 5,5 m/s, do zalet nowej kolejki można zaliczyć: nowoczesny design, najnowsze standardy technologiczne i osłony przeciwwiatrowe. Przypomnijmy również, że w grudniu 2020 r. kolejka o nazwie Panoramalink utworzyła nowe połączenie pomiędzy Snow Space Salzburg a huśtawką narciarską Shuttleberg. Dzięki niej znacznie zwiększył się komfort na stokach, ponieważ niezależnie od tego, czy jesteśmy zakwaterowani w  Zauchensee, Flachauwinkl, Flachau, Wagrain, Kleinarl czy w St. Johann-Alpendorf, możemy wędrować po całym regionie Salzburger Sportwelt, bez korzystania ze skibusa. Jedyny wyjątek stanowi odcinek o długości 400 m znajdujący  się pomiędzy Flachauwinkl a Zauchensee, który wciąż jeszcze trzeba przejechać skibusem. Trasa kolejki biegnie na wysokości prawie 1800 m n.p.m. z Wagrain, wzdłuż grzbietu górskiego, do Flachauwinkl/Kleinarl. W nowoczesnych, 10-osobowych gondolach o dużych przeszklonych powierzchniach, pasażerowie bez przeszkód mogą podziwiać panoramę Wysokich i Niskich Taurów..

„my Ski amadé Friends Club“

atrakcyjne oferty dla wiernych oraz początkujących fanów sportów zimowych
Ski amadé istnieje od ponad 20 lat. Pięć topowych regionów narciarskich – Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal – połączyło swoje siły i stworzyło największy makroregion narciarski w Austrii, chcąc zapewnić swym gościom najlepszy serwis i najwięcej atrakcyjnych ofert.
Od zeszłego roku dla urlopowiczów, którzy często wracali na stoki Ski amadé, stworzono – „my Ski amadé Friends Club“ – którego członkowie mają dostęp do atrakcyjnych ofert i wielu, różnorodnych korzyści. „my Ski amadé Friends Club“ to rodzaj podziękowania Ski amadé dla jego stałych gości. W klubie mogą rejestrować się również nowi klienci. Każdy członek klubu otrzymuje własną „Friends Card“, która pełni także funkcję skipassu, i którą można doładowywać z własnego domu. Karta dodatkowo umożliwia korzystanie z ekskluzywnych ofert dostępnych na całym obszarze Ski amadé, takich jak: promocje partnerów, zniżki na noclegi i na karnety, a w przypadku akcji ratunkowej na stoku jej koszty (z wyjątkiem akcji z użyciem helikoptera) ponosi klub. Szczegółowe informacje na temat „my Ski amadé Friends Club” i sposobu rejestracji znajdziecie na stronie: www.skiamade.com/my

FAMILY Ski amadé – ekskluzywne oferty dla dorosłych i dla dzieci na każdą rodzinną kieszeń

FAMILY Ski amadé zapewnia mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Oprócz tras tematycznych i odcinków z pomiarem czasu, niebieskich stoków przyjaznych dla rodzin, 13 tras funslope i funcross, goście mogą także skorzystać z ciekawych programów nauki oraz doskonałej opieki nad dziećmi w 30 szkołach narciarskich. W ostatnich miesiącach szczególnie mocno doświadczyliśmy tego, jak ważny jest czas spędzony z rodziną, a rodzinne ferie na nartach to doskonały pomysł na bycie ze sobą i budowanie więzi, zwłaszcza dzięki inicjatywom Ski amadé skierowanym do rodzin, które pozwalają oszczędzić urlopowy budżet. Dla każdego, kto zechce spędzić zimowy urlop w austriackich górach, znajdzie się odpowiednie zakwaterowanie – Ski amadé dysponuje dużą liczbą miejsc noclegowych, specjalizujących się w spełnianiu potrzeb i życzeń goszczących u nich rodzin. Wszystkie oferty Waszego rodzinnego narciarskiego urlopu marzeń w Ski amadé znajdziecie na stronie: www.skiamade.com/family

Nowa wypożyczalnia odzieży narciarskiej INTERSPORT Rent – ekologicznie i z małym bagażem na urlop na nartach
Internetowa wypożyczalnia sprzętu i odzieży narciarskiej INTERSPORT Rent w Ski amadé to wyjątkowa oferta na sezon zimowy 2021/2022. Wszyscy, którzy nie mają własnego wyposażenia umożliwiającego im wzięcie udziału w zimowym szaleństwie na stokach (buty narciarskie, kombinezony i narty), mogą wypożyczyć je w wybranych sklepach INTERSPORT Rent. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, gdy kombinezon z zeszłego roku okazuje się za mały. Dzięki INTERSPORT Rent, rodzice nie muszą kupować swym pociechom nowego ubrania na jeden tydzień na nartach. Wypożyczenie odzieży narciarskiej jest nieskomplikowane i ekologiczne, i we wszystkich pięciu regionach Ski amadé działa tak samo – trzeba wybrać jedną z 32 wypożyczalni INTERSPORT Rent w Ski amadé, zarezerwować przez Internet odpowiedni outfit i odebrać go na miejscu. Zwrot wypożyczonych akcesoriów następuje w miejscu wypożyczenia.

STAY Ski amadé – Sustainable tourism and you. Ekologicznie w przyszłość. NOWOŚĆ!

Ski amadé słynie ze swych pionierskich działań w zakresie nowoczesnych technologii i nowych inicjatyw. Nie inaczej będzie w sezonie zimowym 2021/2022. Największy makroregion narciarski wyznacza nowe standardy w zakresie ekologii, dostarczając urlopowiczom informacje wspomagające oszczędzanie zasobów naturalnych, dzięki którym goście wszystkich pięciu regionów Ski amadé sami mogą zdecydować, na ile ekologicznie chcą spędzić swój urlop na nartach.
Na nowej platformie internetowej – www.skiamade.com/stay – można dowiedzieć się wszystkiego na temat ofert ekologicznych związanych z każdą sferą narciarskiego urlopu – od dojazdu, przez zakwaterowanie, wyciągi, aż po gastronomię. Można także uzyskać wskazówki, jak optymalnie zorganizować swój  pobyt w ekologicznym stylu.
TASTE Ski amadé  – nowe regionalne kulinarne szlaki narciarskie
Najwyższej jakości kuchnia regionalna i ekologiczna – tak można podsumować kulinarne inicjatywy Ski amadé. W tym wyjątkowym makroregionie jest wiele schronisk, które same produkują wysokiej jakości żywność i najważniejsze składniki do serwowanych przez siebie tradycyjnych potraw albo kupują je bezpośrednio od producentów z danego regionu. Do świeżo przyrządzonych lokalnych specjalności warto zamówić kieliszek austriackiego wina, szczególnie, że oferta win dostępnych w lokalach gastronomicznych legitymujących się certyfikatem przyznawanym we współpracy z organizacją branżową Österreich Wein Marketing, podlega regularnym kontrolom. W sezonie zimowym 2021/2022 aż 28 schronisk i 30 hoteli spod znaku „Genusspartner” opracowuje wyborne menu dla swych gości, a oprócz wybranych win i regionalnych potraw zapewnia również najlepszą obsługę. Jedzenie i napoje są podawane bezpośrednio do stołu, aby zredukować kontakty z innymi gośćmi.
Nowością nadchodzącej zimy są regionalne kulinarne szlaki narciarskie. W każdym z pięciu regionów Ski amadé dostępny jest co najmniej jeden szlak kulinarny. W ramach oferty wybrane schroniska serwują regionalne potrawy, przyrządzone ze lokalnych składników, a czasami z własnych upraw czy hodowli. Dodatkowo dla gości organizowane są kulinarne wydarzenia w małym gronie i w plenerze. Szlaki są bezpłatne, wystarczy karnet narciarski. Szlaki kulinarne można znaleźć w aplikacji „Ski amadé Guide“ i na stronie www.skiamade.com/taste.

Ski amadé MADE MY DAY – zarezerwuj ofertę i codziennie przeżywaj chwile z efektem WOW!

W Ski amadé, regionie największych narciarskich atrakcji w Austrii, można jeździć na nartach na różne sposoby, na przykład ambitnie i na sportowo lub na luzie i po amatorsku, lecz zawsze z przyjemnością. W nadchodzącym sezonie zimowym istnieje możliwość rezerwacji pakietów całodniowych oraz pojedynczych oferty z asortymentu „Ski amadé MADE MY DAY“.
Pakiety całodniowe to wyprawy pod wodzą profesjonalnego przewodnika, który prowadzi małe grupy uczestników od jednej atrakcji do drugiej. Na przykład na górze Hochkönig na narciarzy czeka pyszne menu złożone z kilku dań, przy czym każde danie je się w innym schronisku. Jeśli szukasz zastrzyku adrenaliny, znajdziesz go, gdy po śniadaniu na szczycie (2700 m n.p.m.) wyruszy na całodniową wyprawę freeride’ową na potężny Dachstein. Wszyscy, którzy lubią zaglądać w miejsca zazwyczaj niedostępne i za kulisy, w regionie Salzburger Sportwelt również mogą znaleźć coś dla siebie i na przykład poznać tajniki pracy kolei linowych.
Z kolei możliwość zarezerwowania pojedynczych ofert, to jeszcze większa szansa decydowania o tym, jak chcesz spędzić swój urlop. Każdy sam może zdecydować, z jakich i z ilu atrakcji chce skorzystać, a także w jakim terminie. Jeśli Twoim marzeniem było dowiedzieć się, jakie to uczucie jeździć ratrakiem – możesz na tę przyjemność poświęcić jeden dzień i zarezerwować sobie miejsce w pojeździe przemierzającym Hochkönig. Jeśli lubisz wcześnie wstawać, musisz skorzystać z oferty Early Bird i zostawić pierwsze ślady na świeżo wyratrakowanych stokach w Großarltal. Z kolei joga na nartach w Schladming-Dachstein czy wędrówki na rakietach śnieżnych na Zirbenbergu w Gastein pozwolą Ci trochę odetchnąć od tras narciarskich.
Narciarski urlop w Ski amadé zapewnia wiele chwil z efektem WOW! – a przy tym maksymalną swobodę i elastyczność przy wyborze i rezerwacji narciarskich atrakcji. Szczegóły sprawdź na: www.skiamade.com/mademyday

Oferty FreeRIDE w Ski amadé – emocje, zabawa i spotkania ze społecznością

Tej zimy fani freeride’u mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych propozycji, zebranych w ofercie – RIDE Ski amadé. W Ski amadé freeriderzy mają do dyspozycji ogromne połacie głębokiego śniegu z wieloma oznaczonymi szlakami oraz 15 profesjonalnych szkół freeride’u, freeskiingu i snowboardu. Łatwo więc poczuć wolność i porządnie się wyszaleć w głębokim śniegu. Chcąc wyruszyć na spotkanie FreeRIDE`owej przygody, będąc jak najlepiej przygotowanym, warto skorzystać z jednej z 16 wypożyczalni sprzętu lawinowego, dostępnej w wybranych sklepach INTERSPORT Rent w Ski amadé.
Wszystkie informacje na temat ofert dla freeriderów w Ski amadé można znaleźć na stronie: www.skiamade.com/freeride

760 km tras narciarskich i tylko jeden karnet – karnet Ski amadé jest ważny we wszystkich pięciu regionach na wszystkich trasach makroregionu. Karnet 6-dniowy kosztuje w szczycie sezonu 299 euro (młodzież 224 euro, dzieci 149,50 euro).

 

Najwyżej położony targ w Europie - Ski amade (fot. mat. prasowe) Najwyżej położony targ w Europie - Ski amade (fot. mat. prasowe)
Aplikacja Ski amade (fot. Jennifer Sandstroem) Aplikacja Ski amade (fot. Jennifer Sandstroem)
Tydzień seniora w Ski amade (fot. mat. prasowe) Tydzień seniora w Ski amade (fot. mat. prasowe)
Bogata oferta dla najmłodszych Skiamade (fot. mat. prasowe) Bogata oferta dla najmłodszych Skiamade (fot. mat. prasowe)
Skiamade 760 km tras (fot. mat. prasowe) Skiamade 760 km tras (fot. mat. prasowe)