Skip to main content
umpa

Zaczął się sezon narciarski na lodowcu Mölltaler w Karyntii

Autor: |
Mölltaler Gletscher
Mölltaler Gletscher

Poluzowanie obostrzeń od 19 maja ożywiło również ośrodki narciarskie i turystyczne w Karyntii. Doskonałe warunki śniegowe zachęcają do jazdy na nartach  na jedynym lodowcu w Karyntii. Tym którym narty to za mało polecamy wędrówki po malowniczym Ankogel a miłośnikom jazdy na rowerze wycieczki po dolinach pod szczytami Wysokich Taurów.

 

Mölltaler Gletscher-jedyny lodowiec w Karyntii, wznowił działalność od 22 maja 2021 roku. Na narciarzy rekreacyjnych i kluby sportowe czekają ponad 3 metry śniegu na kilku otwartych stokach. „Narciarze będą mogli korzystać ze stoków Schareck 1, 2, 3 i wyjątkowo w tym okresie otworzymy niemal trzykilometrową czerwoną trasę nr 9 Eissee do dolnej stacji kolejki linowej. Oczywiście ośrodek będzie otwarty również dla turystów pieszych, którzy odwiedzają go ze względu na liczne szlaki turystyczne, lub miejsca widokowe. Wraz z luzowaniem obostrzeń, otwarciem hoteli i pensjonatów, a także oczekiwanym uproszczeniem przejazdu przez granicę dla zaszczepionych osób, spodziewamy się, że na lodowcu znowu pojawi się wielu narciarzy rekreacyjnych i sportowców,“ powiedział Max Gottfried, dyrektor ośrodka. 

 

W ośrodku Molltaler Gletscher będzie kursować kolej naziemna Mölltaler Gletscher Express, kolejka gondolowa Gondelbahn Eissee, 6-osobowa kolej krzesełkowa Gletscher Jet lub kolej krzesełkowa 3000er - w zależności od aktualnych warunków.

 

Podczas majowego szusowania można skorzystać z sezonowego karnetu Sprytna Sezonówka PREMIUM 2021/22, która obowiązuje we wszystkich ośrodkach TMR w Austrii, Słowacji, Czechach i w Polsce.  Sprytną Sezonówkę można kupić online za pośrednictwem GOPASS.TRAVEL.

 

Do 30 czerwca 2021 r. obowiązuje w ośrodku Mölltaler Gletscher sezonowy TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol..

 

W weekendy będzie od 3 czerwca czynny, już w trybie letnim kolejny ośrodek w Wysokich Taurach – Ankogel. Oprócz kultowych kolejek linowych, które wożą turystów na wysokość 2 636 m n.p.m., można wybrać się także na wycieczkę pieszą po licznych szlakach turystycznych i trasach rowerowych, na których można podziwiać wodospady, romantyczne szałasy i schroniska górskie. Kolejki linowe w ośrodku Ankogel będą czynne w weekendy i święta (3. 6.-6. 6., 12. 6.-13. 6.,19. 6.-20. 6.). Letni sezon turystyczny rozpocznie się 26 czerwca, a wraz z nim nieprzerwana praca kolejek linowych.

 

Ośrodki narciarskie, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe i pozostałe usługi będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami. Konieczność okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, potwierdzenia o szczepieniu lub zaświadczenia o przejściu COVID-19 dotyczy zakwaterowania w hotelu lub wejścia do restauracji, co również będzie się wiązało z rejestracją. Dokładne warunki podróżowania do Austrii z każdego kraju są dostępne na stronie austria.info

 

Ciąg dalszy pod galerią
Mölltaler Gletscher Mölltaler Gletscher