Skip to main content

UWAGA! Zima nadchodzi. Pamiętaj o łańcuchach!

Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm
Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm

Polska firma Taurus poszerzyła swoją ofertę o nowe łańcuchy zimowe dla samochodów osobowych – Taurus 9 mm, wyprodukowane przez austriacki Pewag. Stworzona specjalnie dla Taurusa seria charakteryzuje się jedną z najlepszych na rynku relacji jakości do ceny.

Jak co roku, zima zapewne zaskoczy kierowców i służby drogowe. Drogi, szczególnie te w wyżej położonych rejonach, pokryją się śniegiem i lodem. W takiej sytuacji kierowcy mogą być zmuszeni do zamontowania na kołach łańcuchów przeciwśniegowych…

Austriacka jakość w rozsądnej cenie
Pewag jest obecnie uznawany za jednego z liderów w produkcji łańcuchów śniegowych. Firma ściśle współpracuje z polskim Taurusem, znanym głównie z dystrybucji bagażników dachowych, ale od lat handlującym też łańcuchami. Taurus jako pierwszy wprowadził na polski rynek nowoczesne łańcuchy do szybkiego montażu na kołach.
Ostatnim efektem kooperacji jest specjalna edycja – dedykowanych samochodom osobowym – łańcuchów Taurus, dziewięciomilimetrowej wersji modelu Brenta-C. Sprzętu można bez problemu używać również w pojazdach o małych prześwitach, w których odległość między oponą a zawieszeniem jest bardzo mała.
„Dzięki zacieśnieniu współpracy z Pewagiem możemy w tym sezonie zimowym zaoferować łańcuchy wysokiej jakości w bardziej przystępnej dla kierowców cenie” – mówi Robert Senczek, generalny manager w firmie Taurus.
Sugerowana cena detaliczna sprzętu została ustalona na poziomie 219 zł. Za podobnej jakości łańcuchy konkurencyjnych marek trzeba zapłacić ok. 400 zł. W równoważnym przedziale cenowym (200-250 zł) znaleźć można aktualnie jedynie łańcuchy 12 mm.

Hartowana stal
Sprzęt wykonano z wysokiej jakości, hartowanej stali stopowej. Poszczególne elementy są dodatkowo ocynkowane, co pozytywnie wpływa na wytrzymałość.
Łańcuchy wyróżniają się asymetryczną konstrukcją na podstawie rombu, Taka budowa uważana jest w branży za rozwiązanie najefektywniejsze. Poprawia to znacząco przyczepność samochodu na śliskich powierzchniach. Ponadto skonstruowano je w ten sposób, że mniejsze drgania przenoszone są na kierownicę, dzięki czemu zwiększeniu ulega komfort jazdy.
Po zamontowaniu łańcuchy „odstają” od opony na odległość nie większą niż 9 mm. Dlatego też można je stosować w zdecydowanej większości samochodów o niskich prześwitach między kołami a elementami zawieszenia.
Jakość łańcuchów potwierdziły już renomowane ośrodki certyfikacyjne. Sprzęt spełnia m.in. standardy niemieckie (certyfikat TÜV), austriackie (Ö-Norm 5117) oraz włoskie (CUNA).

Komfortowy montaż, proste dopasowanie
Łańcuchy Taurus 9 mm należą do grupy łańcuchów do szybkiego montażu, bez konieczności ruszania samochodem. Dzięki udoskonalonym mechanizmom grzechotkowym oraz kulkowym zapięciom kabli po wewnętrznej stronie koła, montaż i demontaż łańcuchów jest prosty i komfortowy.
Pewne problemy może sprawiać kierowcom odpowiednie dopasowanie łańcuchów do posiadanego samochodu. Jeżeli jednak zna się rozmiary posiadanych opon (szerokość przekroju, wysokość profilu oraz średnica osadzenia) – problem znika.
„Od kilku lat na zagranicznych stronach internetowych można znaleźć specjalne konfiguratory, pozwalające dobrać łańcuchy do rozmiaru ogumienia. Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy także u siebie, jako pierwsi w polskim internecie” dodaje Senczek.
Jak tłumaczy Senczek, w konfiguratorze Taurusa wystarczy wpisać trzy podstawowe wartości dotyczące rozmiaru kół, a system automatycznie wyświetli pasujące modele łańcuchów zimowych. Przed ostatecznym wyborem łańcuchów warto także sprawdzić w instrukcji obsługi samochodu rozdział dotyczący możliwości ich zastosowania.

Ciąg dalszy pod galerią
Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm
Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm Łańcuchy zimowe Taurus 9 mm

ERROR: Content Element with uid "28989" and type "iframe2_pi1" has no rendering definition!