Skip to main content

Ostatnie dni na zgłaszanie projektów podróżniczych do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę!

Autor: |
Laureat pierwszego Memoriału (foto: projekt77.pl)
Laureat pierwszego Memoriału (foto: projekt77.pl)

Już tylko do 31 stycznia, poprzez formularz na stronie organizatora można zgłaszać propozycje wypraw do IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego Miej odwagę! Udział w Memoriale mogą wziąć wszyscy, którzy mają oryginalny i dobrze przemyślany plan wyprawy oraz odwagę zawalczyć o swoje marzenia.

„Na początku myślałam, że Memoriał Piotra Morawskiego jest tylko dla ludzi gór. Okazało się jednak, że to konkurs dla każdego, kto wymyślił sobie przygodę życia, ale nie ma możliwości jej zrealizowania. Liczy się zapał i odwaga, żeby zrobić to, co o czym się marzy. Nam się udało! Dzięki wygranej w Memoriale mogliśmy wyruszyć w podróż, by realizować swoje pasje.” – mówi Gosia Kołacz, która razem z Olkiem i Maćkiem Lewandowskimi zwyciężyła w III edycji Memoriału i zrealizowała wyprawę „Z 5 deskami dookoła Morza Czarnego”.

„Przez terytoria 9 państw (10 granic), podczas prawie 8 tygodni przejechaliśmy dystans 10 512 km, mieliśmy masę przygód i cały czas towarzyszyło nam szczęście. Na trasie spotkaliśmy wielu wspaniałych, ciekawych (i ciekawskich) oraz pomocnych ludzi. W czasie tripu udało nam się odpalić każdą z 16 zabranych desek. Pływaliśmy na kite’cie i wake’u, w górach jeździliśmy na snowboardzie, a po miastach na longach, próbowaliśmy też surfingu na tureckiej fali. Było mega! Dlatego szczerze zachęcam do udziału w tegorocznej edycji Memoriału, warto walczyć o swoje marzenia!” – dodaje Olek Lewandowski.

Memoriał Miej odwagę! to projekt grantowy, który umożliwia początkującym podróżnikom realizację ich ambitnych planów. Laureaci Memoriału otrzymują niezbędne do urzeczywistnienia zwycięskiej ekspedycji wsparcie finansowe oraz wyposażenie w funkcjonalną odzież outdoorową. Udział w Memoriale to szansa dla odważnych i ciekawych świata ludzi, którzy pragną zrealizować swoje marzenia podróżnicze - poznawcze, eksploratorskie, wspinaczkowe, narciarskie czy żeglarskie.

„Z niecierpliwością czekamy na nowe zgłoszenia do Memoriału. Uświadamiają nam one, jak wiele osób podziela Piotra pasję do podróży, odkrywania nowych miejsc oraz jego determinację i odwagę w realizacji marzeń i pokonywaniu przeciwności. Nie rezygnujcie ze swoich marzeń, nie poddawajcie się, walczcie! Nadal czekamy na Was i Wasze pomysły wypraw.” – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni Memoriału.Zgłoszone projekty prezentowane sa na stronie Opens external link in new windowMemoriału.

<content>19112</content>

Zgodnie z nowym regulaminem Memoriału głosowanie internautów na najciekawszy projekt rozpocznie się 1 lutego 2014 roku i potrwa do końca miesiąca. Zwycięska wyprawa zostanie wybrana przez członków Kapituły spośród 20 zgłoszeń, na które zostanie oddana największa liczba głosów. Przy wyborze zwycięzcy będę brane pod uwagę oryginalność, nowatorstwo oraz szanse na powodzenie wyprawy. W IV edycji Memoriału promowane będą wyprawy maksymalnie trzyosobowe i trwające nie dłużej niż jeden miesiąc. Ich realizacja musi również rozpocząć się jeszcze w 2014 roku.  Opens external link in new windowRegulamin konkursu.

 

Zwycięzców IV edycji Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!” poznamy 13 marca 2014 roku podczas uroczystej gali, na której nowym oraz dotychczasowym zwycięzcom Memoriału zostaną wręczone statuetki. Dzięki grantowi finansowemu oraz sprzętowemu laureaci tegorocznej edycji wyruszą zrealizować zwycięski projekt i uczcić tym samym pamięć Piotra. Relacje z wyprawy będzie można śledzić na stronie Memoriału oraz na Opens external link in new windowFacebooku.

Laureat pierwszego Memoriału (foto: projekt77.pl) Laureat pierwszego Memoriału (foto: projekt77.pl)
Laureaci trzeciego Memoriału (foto: projekt77.pl) Laureaci trzeciego Memoriału (foto: projekt77.pl)
Laureaci trzeciego Memoriału (foto: projekt77.pl) Laureaci trzeciego Memoriału (foto: projekt77.pl)