Skip to main content
umpa

Rozpoczyna się sezon zimowy w Dolomiti Superski!

Autor: |
Carezza w 2022 roku (fot. Wisthaler)
Carezza w 2022 roku (fot. Wisthaler)

Już w najbliższą sobotę, 26 listopada 2022 roku, rozpocznie się 49 sezon Dolomiti Superski. Jako pierwsze w tym, jednym z największych w Europie regionów narciarskich, ruszą wyciągi w popularnych wśród Polaków ośrodkach: Kronplatz, 3 Cime Dolomites, Val di Fiemme i Obereggen

Od soboty czynne  będzie 25 wyciągów i około 60 km tras. Wszystkie pozostałe ośrodki narciarskie rozpoczną swój sezon zimowy tydzień później, 3 grudnia 2022 roku, w tym jedna z największych atrakcji narciarskich we Włoszech - Sellaronda.

Pogoda przyszła w sukurs – mróz i opady naturalnego śniegu w Dolomitach zbiegły się w tym samym czasie.

OśrodekCzynne wyciągi 26 11 2022Otwarte trasy 26 11 2022
Cortina d‘Ampezzo21
Kronplatz1333
3 Zinnen Dolomites22
Val di Fiemme-Obereggen820

Warunki pogodowe ostatnich kilku dni były idealne do naśnieżania stoków, do mrozu dołączył śnieg, którego spadło ponad 25 cm, i otulił Dolomity białą suknią, w sam raz na otwarcie sezonu.

"Zimne okno, które pozwoliło nam przygotować stoki narciarskie do rozpoczęcia sezonu, nadeszło w samą porę w połowie listopada.  Nasze ośrodki narciarskie, które tradycyjnie otwierają się w ostatnią sobotę listopada, mogły więc dotrzymać obietnicy danej klientom. A to daje nam dodatkowy zastrzyk motywacji do rozpoczęcia nowego sezonu zimowego" —mówi Andy Varallo, prezes Dolomiti Superski.

Tegoroczne inwestycje w ośrodkach Dolomiti Superski to aż 65 mln Euro

Wybudowano nowe i zmodernizowano istniejące wyciągi narciarskie. W wielu miejscach zastąpiono stare wyciągi, nowymi krzesełkami o większej przepustowości i bardziej komfortowych.

Na Alpe di Siusi stary wyciąg  zastąpiono nowym 6-osobowym wyciągiem Spitzbühel, podobnie w Pampeago w Val di Fiemme gdzie stary wyciąg zastąpił nowy, 6-osobowy wyciąg Campanil. Zmiany doczekał też wyciąg Cigolera-Cima Tognola  w San Martino di Castrozza, który został zamieniony na nowoczesną kolej czteroosobowa.

Odnowiono również wyciągi Doris w Haunold koło San Candido oraz wyciąg skilift Dorflift w Castelrotto.

Jedna z największych inwestycji w Dolomitach, nowy wyciąg gondolowy na Plose jest jeszcze w budowie i zostanie oddany do użytku dopiero w przyszłym roku, natomiast kolejka kabrio "Tiers-Carezza" wróci w tym sezonie do użytku.

Dla miłośników czarnych tras w Dolomitach

Nowy czarny stok "Soréga" w San Vigilio di Marebbe przy Plan de Corones / Kronplatz czeka na „pogromców”.

Na narciarzy ceniących szerokie, niebieskie trasy czeka nowa, łatwa trasa  Campanil w Pampeago.

Wspomnieć musimy o ogromnych wydatkach ponoszonych przez ośrodki na systemy naśnieżania i przygotowania stoków. Optymalizacja wykorzystania zasobów jest tu najważniejsza.  W ośrodkach Dolomiti Superski zmodernizowano i rozbudowano przed sezonem 2022/2023 liczne systemy naśnieżania, aby jak najlepiej wykorzystać zimne okna, stosując najnowsze technologie dla optymalnego wykorzystania zasobów.

Chcesz płacić mniej? Kup skipass online z 5% zniżki

Jest to najciekawsza, trafiająca bezpośrednio do kieszeni narciarza, zmiana przygotowana przez Dolomiti Superski na sezon 2022/2023.

  • W sklepie online Dolomiti Superski będzie można kupić prawie wszystkie warianty skipassów. Nie to jest jednak najważniejsze.
  • Najważniejsza z punktu widzenia nas, narciarzy jest zniżka 5%
  • Przy zakupie jednodniowego lub wielodniowego skipassu online otrzymasz 5% zniżki, pod warunkiem, ze skipass zostanie zakupiony co najmniej 2 dni przed wykorzystaniem. W ten sposób obniża się o połowę wywołany inflacją wzrost cen skipassów.

Punkty samoobsługowe z biletami

Skipassy można kupić w nowych punktach samoobsługowych Tickets Self-Service za pomocą ekranów dotykowych i wydrukować na miejscu lub wydrukować bezpośrednio z otrzymanego online vouchera. Można więc zaoszczędzić pieniądze i czas, by móc od razu wyruszyć na stok.

Nowe punkty Tickets Self-Service są rozmieszczone na całym terytorium Dolomiti Superski. "Pandemia miała również efekt boosteru w dziedzinie technologii online. W naszym przypadku impuls przyszedł w sprzedaży online skipassów, która staje się coraz bardziej interesująca dla klienta. A Dolomiti Superski chce nagrodzić 5% rabatem wszystkich, którzy wykorzystują ten potencjał - mówi dyrektor marketingu Marco Pappalardo.

Specjalne oferty w grudniu i marcu

Dolomiti Superpremière 2022

  • Przy rezerwacji co najmniej 4 dni, jeden dzień urlopu z hotelem i karnetem narciarskim otrzymasz  gratis, narty wypożyczysz w niższej cenie, podobnie będzie, gdy będziesz chciał skorzystać z lekcji jazdy na nartach w jednej z licznych szkół narciarskich – czeka niższa cena.
  • Szczególnie korzystna jest oferta  na początek sezonu, którą przygotowano od 26 listopada do 24 grudnia 2022 włącznie. Obowiązuje w obiektach uczestniczących w programie w otwartych ośrodkach narciarskich. Ostatni dzień na zakup skipassu: 21.12.2022, ostatni ważny dzień na zakup skipassu 24.12.2022.

Nowość: Sonderangebot Dolomiti Springdays 2022

  • Od 18 do 24 marca 2023 r.: Najpiękniejsze dni zimy, z dużą ilością słońca i jednym dniem hotelowym wraz ze skipassem za darmo, z 7 zarezerwowanych dni urlopowych (7=6 dni noclegowych + 6=5 dni skipassowych). Obowiązuje w  otwartych ośrodkach narciarskich, w hotelach biorących udział w programie.
  • Od 25 marca do końca sezonu: Najpiękniejsze dni zimy, z dużą ilością słońca i jednym dniem hotelowym wraz ze skipassem za darmo, od 4 zarezerwowanych dni urlopowych (4=3 dni zakwaterowania + 4=3 dni karnetu narciarskiego). Obowiązuje w  otwartych ośrodkach narciarskich, w hotelach biorących udział w programie.
Carezza w 2022 roku (fot. Wisthaler) Carezza w 2022 roku (fot. Wisthaler)