Skip to main content
umpa

3 Zinnen Dolomites

Wyciągi: 31
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
19 7 5 - -
Trasy: 89 (115,2 km)
31
14

Trasy od
1130
m n.p.m.

Trasy do
2300
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
3 Zinnen - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Noclegi
Booking.com

Położone w południowo-wschodniej części Dolomitów, czyli Południowym Tyrolu / Suedtirol, na wysokości 1130-2200 m, centrum sportów zimowych 3 Zinnen Dolomites (wcześniej Alta Pusteria) po raz kolejny udowadnia, że lubi raczyć swoich gości nowościami. W nadchodzącym sezonie, ci, którzy postanowią wybrać się do 3 Zinnen, mogą liczyć na kilka dodatkowych atrakcji, które sprawią, że pobyt w ośrodku będzie czymś naprawdę niesamowitym. Tym, co zapewne ucieszy zarówno stałych bywalców, jak i nowych gości, jest obszar ośrodka, który w tym roku diametralnie wzrośnie. Wszystko za sprawą terenu narciarskiego Comelico, który stał się częścią 3 Zinnen. Warto zwrócić uwagę na teren narciarski Cornelico (dodany do 3 Zinnen w 2010r.), gdzie możemy poszaleć na ponad 20 km tras narciarskich, pośród pięknej panoramy wschodnich Dolomitów, które milion lat wcześniej były rafą koralową pokrytą morzem.

Na centrum sportów zimowych 3 Zinnen składa się siedem ośrodków narciarskich:

  • Monte Elmo,
  • Croda Rossa,
  • Dobbiaco/Rienza,
  • Baranci,
  • Waldheim,
  • Passo Monte Croce,
  • Braies.

3 Zinnen to przede wszystkim wspaniałe miejsce dla miłośników uprawiania alternatywnych sportów zimowych. Ośrodki dysponują łącznie 200 km renomowanych tras do Ski-crossingu. Tras, na których co roku organizowane są przez FIS zawody Pucharu Świata w Ski-crossingu. Jednakże Zawody Pucharu Świata to niejedyny konkurs organizowany przez FIS w tym miejscu, bowiem w styczniu w 3 Zinnen odbywają się kolejne zawody: Tour de Ski – Cross country skiing.

Trasy mają bardzo zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu zarówno początkujący narciarze, jak i ci bardziej zaawansowani znajdą tutaj coś dla siebie.

W ośrodku obowiązuje skipass Dolomiti Superski, który działa we wszystkich 12 ośrodkach narciarskich w Dolomitach. Daje nam to możliwość skorzystania z jednego z 450 różnych wyciągów oraz 1200 km tras w największej na świecie narciarskiej karuzeli, pośród malowniczych gór Dolomitów.

Zobacz więcej nawww.drei-zinnen.info

Dodatkowe informacje i rezerwacje: www.suedtirol.info