Skip to main content
umpa

Nowość w linii G-STEEL – modele GST-B500

Autor: |

 Od momentu powstania w 1983 roku, marka G-SHOCK stale rozwija swoją kolekcję niezniszczalnych zegarków, uzupełniając ją o innowacyjne rozwiązania i design. W maju 2022 roku w linii G-STEEL, w której legendarna odporność łączy się z miejską elegancją, pojawi się nowa seria zegarków GST-B500.

Nowe zegarki G-SHOCK GST-B500 są jeszcze cieńsze od poprzedniego modelu GST-B400 i tym samym to współcześnie najsmuklejsze modele w linii G-STEEL. Dokładne wymiary zegarka to 46.6 x 48.9 x 12.8 milimetrów. Zegarek waży zaledwie 143 gramy – jest to więc najlżejszy model G-STEEL ze stalową bransoletą.

Kopertę chrani tzw. Carbon Core Guard. Tarczę zegarka zdobi  charakterystyczna turbina, wskazująca poziom baterii oraz tryb ustawień (międzynarodowy czas, alarm, stoper).  Na analogowej tarczy, w dolnym prawym rogu  znajduje się wyświetlacz LCD (negatyw), na którym prezentowane są dodatkowe dane.

Warianty modeli w linii G-STEEL GST-B500 to srebrny GST-B500D-1A, srebrny GST-B500D-1A1 z czarną tarczą oraz srebrny GST-B500AD-3A z zieloną tarczą. Wszystkie modele dostępne są ze stalową bransoletą.

Zegarek można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth przy pomocy nowej aplikacji CASIO WATCHES – to pozwala na wygodną modyfikację ustawień zegarka, automatyczną regulację czasu, modyfikację systemu powiadomień i przypomnień. Sparowanie ze smartfonem pozwala też na  korzystanie z funkcji Czas i Miejsce, która lokalizuje nas na mapie przy użyciu jednego przycisku

Zegarek jest całkowicie odporny na wstrząsy, wodoszczelny do 200 m. Model posiada  stoper, pięć dziennych alarmów oraz podświetlenie Double Led Light. Zasilanie światłem zapewnia system  Tough Solar.