Skip to main content

Na Chopoku z Małyszem - Skiclosing z Neckerą w Jasnej

Autor: |
Autor na tarasie widokowym, Chopok Jasna / fot. A. Marciniak
Autor na tarasie widokowym, Chopok Jasna / fot. A. Marciniak

Skiclosing z Neckerą, to wydarzenie, które od trzech lat przyciąga tłumy do ośrodka narciarskiego Jasna na Chopoku w Słowacji. W tym roku uczestnicy mieli szczególne powody do radości — gościem specjalnym był Adam Małysz, legendarny skoczek narciarski.

Podczas tegorocznej edycji, przy wiosennej pogodzie na stokach Chopoka bawiło się 250 uczestników wydarzenia zorganizowanego przez Neckerę przy wsparciu Slovakia Travel i Martina Pawlika oraz Tatry Mountain Resorts i Jana Bosnovica.

Adam Małysz, ikona polskich sportów zimowych, nie tylko jeździł wraz z uczestnikami na stokach Chopoka, ale także wziął udział w zawodach narciarskich. Jego obecność dodała wydarzeniu dodatkowego blasku i emocji. Adam dla każdego znajdował czas pozował do zdjęć, ucinał krótsze i dłuższe pogawędki i odpowiadał na liczne pytania.

Wątpiących w zimę, Chopok przyjął bardzo odmienną od panującej w dolinach pogodą. Rano stoki były twarde i bardzo dobrze przygotowane, wiosenny sztruks o poranku – czego więcej trzeba do szczęścia?

Ciąg dalszy pod galerią
Autor na tarasie widokowym, Chopok Jasna / fot. A. Marciniak Autor na tarasie widokowym, Chopok Jasna / fot. A. Marciniak

Skiclosing z Neckerą - atrakcje dla uczestników

Wiosenny wyjazd na narty, to nie tylko narty... To również program "po nartach" lub zamiast nart. Uczestnicy oprócz szusów mogli zażywać relaksującyh kąpieli w Tatralandii i Bešeňovej oraz z kompleksu SPA w Hotelu Grand **** w Jasnej.

Po dniu pełnym emocji na stoku uczestnicy mogli się zrelaksować podczas imprez apres ski. Muzyka, taniec i dobra zabawa były na porządku dziennym. To był idealny sposób na zakończenie dnia pełnego sportowych emocji. Z reporterskiego obowiązku należy wspomnieć o bohaterce udanego apres ski: neckerowce, kto miał okazje skosztować, ten wie, pozostałych zapraszam na kolejne imprezy z Neckerą.

Wieczory wypełniły:

  • Spotkanie z Admam Małyszem, które przerodziło się w długą rozmowę uczestników z naszym Mistrzem.
  • Polskie Karaoke w Barze Happy End.
  • Wieńczący wyjazd bal przebierańców w Hotelu Grand w Jasnej.

Miłośnicy rywalizacji sportowej wzięli udział w slalomie gigancie,

Atrakcją ośrodka w Jasnej, na którą skusiła się część uczestników, był Fresh Track Jasná – możliwość jazdy po pustych nartostradach kończącej się obfitym śniadaniem w restauracji Rotunda na Chopoku. Polecam każdemu, warto wstać wcześnie by o 7:00 zameldować się przed Cristal Barem, wypić kawę i czym prędzej wsiąść do gondoli, wszak czekają puste, wyratrakowane, dostępne tylko dla nas do 9:00 stoki. Na wygłodniałych po szusach na sztruksie narciarzy czeka śniadanie i lampka szampana, czego więcej trzeba na rozpoczęcie dnia?

Uczestnicy imprezy mieli możliwość szusowania nie tylko na stokach Chopoka, komu mało było nart w Jasnej, ten mógł wybrać się do Tatrzańskiej Łomnicy, by rozkoszować się stokami pod Łomnicą, w tym słynną czarną.

Slalom gigant z Małyszem był głównym sportowym punktem programu. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się ze sobą, pokonując trasę, giganta specjalnie ustawioną na jednym ze stoków. Atmosfera była elektryzująca, a rywalizacja w poszczególnych kategoriach bardzo zacięta, często o miejscu decydowały ułamki sekundy.

Skiclosing  z NECKERĄ w Jasnej to więcej niż tylko zakończenie sezonu narciarskiego. To wydarzenie, które łączy sport, zabawę i niezapomniane wspomnienia. Czekamy na kolejną edycję!

Sezon narciarski na Chopoku trwa, warunki śniegowe są nadal bardzo dobre, a wiosenna aura przyciąga nadal wielu narciarzy. Z ostatniej chwili (2 kwietnia 20234 na Chopoku spadło 20 cm śniegu)

Ośrodek narciarski Jasna na Chopoku to największa stacja narciarska na Słowacji. Dysponuje ponad 40 kilometrami urozmaiconych tras oraz  około 9 kilometrami tras off piste, co sprawia, że doświadczeni narciarze i snowboardziści nie będą się tu nudzić.

Stoki obsługiwane są przez nowoczesne ekspresowe koleje linowe o wysokiej przepustowości. W Jasnej narciarze mają do dyspozycji 5 gondoli, 8 wyciągów krzesełkowych i 6 orczyków.

Dla początkujących narciarzy przygotowano 10 km tras niebieskich, w tym wyjątkowo piękną trasę Turystyczną o długości ponad 4 km

Ceny karnetów narciarskich są dynamiczne i mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i obłożenia ośrodka. Przy zakupie karnetu przez internet na stronie gopass.sk można uzyskać najniższą cenę. Wybierając się na kilka dni, warto kupić na stronach TMR pakiety pobytowe, zawierające w sobie: nocleg, karnet narciarski i wstęp do basenów termalnych.


  • Redaktor naczelny Piotr Burda