Skip to main content
umpa

Francja: maseczka przepustką na stok

Zmiana pogody (foto: PB Narty.pl)
Zmiana pogody (foto: PB Narty.pl)

Podczas gdy Włochy i Austria wprowadziły obowiązek posiadania dowodu szczepienia lub ozdrowienia, aby móc korzystać ze stoków narciarskich, Francja idzie w innym kierunku. Jean Castex ogłosił niedawno, że szczepionka Covid-19 nie będzie warunkiem uprawiania narciarstwa na francuskich stokach.

Podczas wizyty w Haute-Savoie (Górna Sabaudia) premier Francji Jean Castex mówił o protokole zdrowotnym na tegoroczną zimę. Jak kilka tygodni wcześniej zasugerował Sekretarz Stanu ds. Turystyki, „paszport covidowy” nie będzie konieczny, aby jeździć na nartach we Francji. Może to być konieczne w przypadku pogorszenia się sytuacji zdrowotnej na skalę krajową. W tym przypadku, jeśli wskaźnik zachorowalności przekroczy 200 przypadków na 100.000 mieszkańców. Obecnie wynosi 72 (dane z 2021 11 05, źródło: rząd).

Bez szczepionki, ale z maskami na narty!
We Francji obowiązkowe będzie noszenie masek w kolejkach do wyciągów narciarskich i w zamkniętych gondolach. Maska nie będzie potrzebna na stoku podczas zjazdu.

W restauracjach, sklepach, barach i innych miejscach użyteczności publicznej nadal będzie obowiązkowy „paszport covidowy”. Bez dokumentu poświadczającego szczepienie, ozdrowienie lub negatywny wynik testu narciarz nie będzie mógł wejść do ww. miejsc. Zasada ta może ulec zmianie w najbliższych miesiącach, w sezonie zimowym.

Zmiana pogody (foto: PB Narty.pl) Zmiana pogody (foto: PB Narty.pl)

  • Redaktor naczelny Piotr Burda