Skip to main content

Andora - Czy ośrodek narciarski Grandvallira powiększy się o 100 km tras?

Autor: |
Grandvalira - Pic de Maia nowa inwestycja
Grandvalira - Pic de Maia nowa inwestycja

Rozwój nowego sektora Grandvalira-Maià otworzyłby możliwość zwiększenia obszaru narciarskiego do 400 kilometrów tras.

Obecna koncesja Saetde na zarządzanie terenem narciarskim w gminie Encamp została podpisana w 1967 roku na okres 70 lat. Teoretycznie powinna więc wygasnąć w 2037 r., czyli za 16 lat. Sprawia to, że firma dwa razy zastanawia się nad dokonaniem jakiejkolwiek większej inwestycji, na wypadek, gdyby nie zwróciła się ona w czasie pozostałym do końca umowy.

Aby zaradzić tej sytuacji, w zeszłym roku SAETDE zaproponowało anulowanie obecnego kontraktu i ponowne podpisanie nowego na 50 lat. Pozwoliłoby to ponownie zainwestować w nowe wyciągi narciarskie, restauracje i duże obiekty bez ryzyka ich niespłacenia.

Aby osiągnąć to nowe porozumienie, firma zagwarantuje inwestycje rozwojowe w Pas de la Casa i parafii Encamp. Jedną z najważniejszych z nich jest możliwość rozszerzenia obszaru narciarskiego Grandvalira w kierunku Pic de Maià.

Decyzja władz ma być podjęta jeszcze w tym roku, mówi się o zakończeniu rozmów we wrześniu 2023 roku. W tym miesiącu zostanie również zwołane "spotkanie miejskie", na którym wszystkie szczegóły dotyczące nowej umowy i propozycji inwestycyjnych SAETDE zostaną publicznie wyjaśnione.

Trzymamy kciuki wszakże Grandvallira to nasz ulubiony ośrodek narciarski w Pirenejach.

Grandvalira - Pic de Maia nowa inwestycja Grandvalira - Pic de Maia nowa inwestycja / źródło grandvalira.com

  • Redaktor naczelny Piotr Burda