Skip to main content

Weekendowe szusowanie Chopok i Tatry wysokie zapraszają na narciarską majówkę

Tatry Wysokie/Jasna Chopok (27.04.2023 r.) Długi weekend w górach upłynie jeszcze pod znakiem wiosennego szusowania. Ośrodki w Tatrach Wysokich i w Jasnej będą otwarte podczas najbliższych dwóch majowych weekendów (29.4. - 1.5. i 6.-8.5.) .

W Tatrach Wysokich w najbliższy długi weekend (sob. -pon.) czynne będą stoki narciarskie w ośrodku Jezioro Szczyrbskie oraz w Łomnickiej Przełęczy. „W Jeziorze Szczyrbskim będzie można jeździć na stokach narciarskich Solisko, Turistická i Junior, czynny będzie również stok narciarski z Łomnickiej Przełęczy w Tatrzańskiej Łomnicy. Oprócz narciarzy mnóstwo atrakcji przygotowaliśmy także dla pozostałych gości i rodzin z dziećmi, którym Majówka w Tatrach zafunduje mnóstwo frajdy," poinformował Dušan Slavkovský, dyrektor ośrodka górskiego Vysoké TatryNa gości w Tatrach czekają zabawy animacyjne i koncert dla najmłodszych, wiosenne specjały w restauracjach, a od 1 maja w przypadku sprzyjających warunków także wesoła jazda na gokartach górskich ze stacji Start do Tatrzańskiej Łomnicy.  Poza wspomnianymi weekendami kolejki linowe w Tatrzańskiej Łomnicy będą w trakcie planowanej wiosennej rewizji technicznej aż do 19 maja, kolejka linowa Solisko Expres na Jeziorze Szczyrbskim będzie czynna do 9 czerwca tylko w weekendy. Jedyną kolejką w Tatrach Wysokich kursującą codziennie jest kolej linowo-terenowa ze Starego Smokowca na Hrebienok (Smokowieckie Siodełko).

Wiosenne szusowanie w Jasnej będzie możliwe zarówno po północnej, jak i południowej stronie Chopoka. „Będziemy szusować po wyratrakowanych trasach Chopok - Priehyba oraz Chopok - Kosodrevina, które będą obsługiwane przez kolejki gondolowe, tak aby na Chopok mogli dotrzeć zarówno narciarze, jak i turyści piesi z Liptowa i Horehronia (dorzecza Górnego Hronu),“ poinformował dyrektor ośrodka Jasna - Jiří Trumpeš. W dni powszednie kolejki linowe w ośrodku będą przechodziły wiosenną rewizję technicznę, w maju będą kursować tylko w weekendy i święta.

Na otwartych trasach narciarskich w Jasnej i w Tatrach Wysokich leży od 30 cm do 1,5 m śniegu. Narciarze, jak i pozostali goście ośrodków górskich mogą podczas weekendów skorzystać z atrakcyjnej oferty noclegów z karnetami narciarskimi lub biletami na kolejki linowe i wejściami do parków wodnych (Tatralandia, Bešeňová) w cenie pobytu. Oprócz całodziennych karnetów narciarskich (Tatry Wysokie od 27 €, Jasna od 29 €) narciarze mogą skorzystać z przedsprzedaży Sprytnej Sezonówki Premium 23/24, która oprócz wiosennej jazdy na nartach w powyższych ośrodkach i szusowania do 29 maja również na lodowcu Mӧlltaler Gletscher w Austrii, umożliwi nieograniczoną jazdę na nartach przez cały kolejny sezon zimowy także w pozostałych ośrodkach TMR w Polsce (Szczyrk), Czechach (Szpindlerowy Młyn, Jeszted) i w Austrii (lodowiec Mӧlltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm). Więcej informacji na temat aktualnej oferty można znaleźć na stronie gopass.travel.