Skip to main content

W Święta w Zieleńcu będzie można pojeździć na nartach

Autor: |
Zieleniec Sport Arena (fot. ZSA)
Zieleniec Sport Arena (fot. ZSA)

Tegoroczna zima w górach Ziemi Kłodzkiej wciąż trzyma się mocno szczególnie jak na tę porę roku. Dlatego też wiele wskazuje na to, że mimo kilku cieplejszych dni, które widać w prognozach, w trakcie zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Zieleńcu czynne będą niektóre koleje i wyciągi.

Miniony sezon narciarski należał do najlepszych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wszystko za sprawą stabilnej aury. Tylko kilka dni na początku roku przyniosło w Górach Orlickich większe ocieplenie, co jednak w żaden sposób nie pogorszyło panujących na stokach warunków. Przez przeszło 120 dni w Zieleńcu można było korzystać z 23 kilometrów zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras.

To jednak nie koniec. Choć oficjalne zakończenie zimy pod Orlicą miało już miejsce, zarówno w pierwszy jak i drugi weekend kwietnia w ośrodku pracowały niektóre wyciągi i koleje. Mało tego, prognozy pogody są na tyle optymistyczne, że trzy ośrodki – Nartorama, Mieszko i Winterpol - planują ich otwarcie również w świąteczny weekend.

„Rzeczywiście planujemy uruchomienie wyciągów na święta” - mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckiej stacji. „Warto jednak wybrać się w tym czasie do Zieleńca, a samą jazdę potraktować jako dodatek do wypoczynku w miejscu, w którym nie brakuje również innych atrakcji i przede wszystkim czystego, górskiego powietrza oraz wyjątkowego mikroklimatu” - dodaje Grzegorz Głód.

Hotele i pensjonaty z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowały specjalne oferty pobytu, wzbogacone oczywiście o tradycyjne potrawy czy wypieki, natomiast w kościele św. Anny zlokalizowanym na stoku będzie można wziąć udział w tradycyjnych wielkanocnych uroczystościach.

Świąteczny pobyt w Zieleńcu koniecznie warto urozmaicić o piesze wędrówki malowniczymi szlakami, konne przejażdżki po grzbietach Gór Orlickich z wizytą na widokowych wieżach, niektórzy zapewne spróbują także swoich sił na rowerach. Przy tej okazji warto jednak wziąć pod uwagę, że na szlakach wciąż leży sporo ciężkiego i mokrego śniegu, co dla rowerzystów może być utrudnieniem, a dla turystów pieszych przeszkodą - szczególnie o porankach jest bardzo ślisko.

 

Środek tygodnia w Górach Orlickich i Bystrzyckich ma być cieplejszy, jednak bliżej weekendu znów ma być chłodniej, może spaść też deszcz, a powyżej 800 metrów deszcz ze śniegiem. To jednak typowe dla wiosenne aury w górach, która charakteryzuje się dość dużą zmiennością, co warto uwzględnić w zawartości pakowanego plecaka i być przygotowanym na kilka pogodowych scenariuszy.

Ciąg dalszy pod galerią
Zieleniec Sport Arena (fot. ZSA) Zieleniec Sport Arena (fot. ZSA)

Zieleniec Sport Arena