Skip to main content

PUCHAR ZAKOPANEGO NA KASPROWYM WIERCHU. WARTO SPRÓBOWAĆ SWYCH SIŁ

Autor: |

Dla narciarzy - amatorów to będą prawdopodobnie jedne z najważniejszych i najbardziej widowiskowych zawodów w ramach tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem Narty.pl. Kolejna edycja odbędzie się w Kotle Gąsienicowym na Kasprowym Wierchu, a to „mekka” polskich narciarzy. Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział w zawodach - internetowo lub w dniu rywalizacji w Biurze Zawodów.

Puchar Zakopanego ma już swoją uznaną markę. Impreza, organizowana po raz ósmy przez miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i stacje narciarskie, gwarantuje emocje i zabawę na najwyższym poziomie.

Ci, którzy wzięli udział w pierwszej edycji, która odbyła się 9 stycznia na Harendzie, komplementowali organizatorów za profesjonalizm, znakomicie przygotowaną trasę i rodzinną, wspaniałą atmosferę. Dopisała również pogoda, a widoki były zachwycające.

Nie inaczej będzie na Kasprowym Wierchu. W sobotę 12 lutego zawodnicy będą rywalizować na trasie slalomu giganta, zaplanowano dwa przejazdy. Rejestracja poprzez stronę www.zakopane.pl/pucharzakopanegotrwać będzie do południa w czwartek 9 lutego. Tam również znajduje się szczegółowy regulamin.

Jeśli ktoś zdecyduje się na udział w ostatniej chwili, nic straconego. W dniu imprezy będzie można zapisać się w biurze zawodów, które zostanie uruchomione w Kuźnicach przy dolnej stacji kolejki. Tam też powstanie specjalna strefa dla mediów i zawodników.

Uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2016/2017 i w kolejnych sezonach.

Narciarze będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych. Zawody obywają się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Zawodom dorosłych towarzyszy rywalizacja dzieci w ramach 43. Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskim.  Odbędą się również zawody osób niepełnosprawnych, podopiecznych Fundacji Handicap Zakopane.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zawodów z zaznaczonym czasem przejazdu, a dla zwycięzców przygotowano nagrody o łącznej wartości 30.000 złotych.

Finałowa edycja tegorocznego Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim jest zaplanowana na 19 lutego na terenie Stacji Narciarskiej Polana Szymoszkowa.

Organizatorem Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim są Miasto Zakopane,
Zakopiańskie Centrum Kultury, Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Harenda, PKL Kasprowy Wierch, Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa, MOSiR Zakopane.
Sponsorem strategicznym jest Medical Art Clinic Podhale.

Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partnerzy: Wawel S.A., Producent odzieży sportowej JMP Sports Wear S.C, Vola Racing Malczewski Sport.