Skip to main content

Nowy system naśnieżania na Kronplatzu

Autor: |
Kronplatz (źródło: technoalpin.com)
Kronplatz (źródło: technoalpin.com)

24 stycznia Puchar Świata w narciarstwie alpejskim ponownie będzie gościł na Kronplatzu. Kobiety będą rywalizować w slalomie gigancie na trasie o długości 1325 metrów i przy maksymalnym nachyleniu 70%. Po raz pierwszy śnieg na zawody będzie pochodził w całości z systemu TechnoAlpin.

Dla nas, zwykłych narciarzy jest to bardzo dobra wiadomość, nowy system naśnieżania umożliwił w tym sezonie uruchomienie stoku 1 grudnia 2022 roku.

Od 2017 roku slalom gigant na wymagającym stoku Erta na Kronplatzu jest integralną częścią kalendarza Pucharu Świata. Tego lata system naśnieżania wzdłuż stoku został całkowicie odnowiony. Firma TechnoAlpin z Południowego Tyrolu otrzymała zlecenie: "Od prawie 20 lat współpracujemy z TechnoAlpin w zakresie stacji pomp i zawsze byliśmy bardzo zadowoleni. Przekonaliśmy się jednak, że czasami pojawiają się trudności, gdy cały system nie pochodzi z jednego źródła. W tym roku chcieliśmy to zmienić. Po intensywnej fazie testowej ostatecznie zdecydowaliśmy się całkowicie przejść na TechnoAlpin - wyjaśnia Danny Kastlunger, dyrektor techniczny kolei linowych St. Vigil i szef komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata na Kronplatzu.

Więcej informacji o Kronplatz (włoska nazwa Plan de Crones)

 

Latem zainstalowano ponad 70 nowych armatek śnieżnych, z czego około 60 to modele TT10 i TT9, które dzięki odchylanej wieży łączą zalety maszyny wieżowej z łatwą konserwacją urządzenia mobilnego. "Testowaliśmy TT10 przez dwa lata i nigdy nie mieliśmy problemu. Instalacja z matą ochronną na wsporniku jest wizualnie bardzo atrakcyjna, a konserwacja urządzeń przynosi wiele korzyści w zakresie bezpieczeństwa pracy" - mówi Danny Kastlunger.

Osoby odpowiedzialne w San Vigilio są pod wrażeniem nie tylko jakości produktu, ale także wsparcia zapewnionego przez TechnoAlpin. "TechnoAlpin od samego początku zapewnił nam najlepsze możliwe wsparcie i zrobił wszystko, aby mimo trudnych warunków system został ukończony na czas. Uruchomienie odbyło się w październiku i również zostało potraktowane niezwykle profesjonalnie. Każda maszyna została sprawdzona dwukrotnie, aby nie było żadnych trudności na początku naśnieżania. Letnia konserwacja jest kluczowa dla bezproblemowego rozpoczęcia naśnieżania" - relacjonuje Danny Kastlunger.

Skrupulatna praca się opłaciła. Stoki w St. Vigil zostały otwarte po raz pierwszy 1 grudnia. Praca z nowym systemem, a także z nowym oprogramowaniem ATASSpro przebiegała bez żadnych problemów. "ATASSpro jest tak intuicyjne, że nie było żadnych trudności w jego obsłudze. Aplikacja na telefon komórkowy jest również bardzo dobrze zaprojektowana i jest często używana przez nasz zespół" - relacjonuje Danny Kastlunger

Kronplatz (źródło: technoalpin.com) Kronplatz (źródło: technoalpin.com)