Skip to main content

Plan de Corones - Kronplatz

Wyciągi: 32
Wyciąg orczykowyWyciąg krzeselkowyGondolkiGondoleGondole
6 4 22 - -
Trasy: 48 (119 km)
13
7

Trasy od
958
m n.p.m.

Trasy do
2275
m n.p.m.

km
Trasy biegowe

km
Szlaki piesze

Mapa tras
Plan de Corones - Kronplatz - mapa tras narciarskich

°C   - 

Ciśnienie: hPa, Opad: mm Dane dostarcza yr.no Norwegian Meteorological Institute and NRK

 
Kronplatz - Plan de Corones
Johann Georg Mahl Str. 40
I-39031 Bruneck
Włochy
  Noclegi
  Booking.com

  Około 120 km tras zjazdowych i nowoczesnej infrastruktury wyciągów sprawia, że Plan de Corones/Kronplatz w Południowym Tyrolu/Südtirol jest idealnym miejscem do uprawiania zimowych sportów. To rozległy i nasłoneczniony obszar, który długimi trasami zjazdowymi biegnącymi ku dolinie, skusi nie tylko kochających zimowe opalanie. Wytrwani narciarze także mają zagwarantowane doskonałe warunki. W razie potrzeby, region narciarski Kronplatz może być w 100% naśnieżony dzięki specjalistycznym sprzętom – nie ma więc obawy, że nagła zmiana pogody pokrzyżuje plany. Aby utrzymać śnieg leżący na stokach pod kontrolą, każdego dnia ratraki pracują min. 3 godziny. Oprócz świetnych warunków do jazdy, zagwarantowane jest też bezpieczeństwo – jest to jedna z głównych zasad panujących na południowotyrolskiej stokach – w razie naruszenia nakazów i wymagań czeka wysoka kara. Dzięki temu, i innym czekającym na najmłodszych atrakcjom, wyjazd z dziećmi staje się pełnoetatową przyjemnością, bez dodatkowych obaw i ciągłego kontrolowania pociech.

  W Kronplatz znajduje się jeden z większych snowparków w Europie. Obiekt został zbudowany przy wyciągu Belvedere, w idealnie nasłonecznionej południowo-wschodniej części regionu otoczonej pięknymi widokami - znajduje się na wysokości 2230 m, a obszar, na którym się znajduje, to 58 000 m2! Na takiej powierzchni każdy znajdzie coś dla siebie: różnego rodzaju rampy, wyskocznie i inne obiekty, na których można wykonywać najdziksze podniebne ewolucje na desce. Główne trasy o różnym poziomie trudności gwarantują mnóstwo atrakcji dla każdego. W planach jest też wydzielenie terenu pod przeszkody dla rodzinnej rozrywki: Easy Fun Line z 6 różnymi wzniesieniami, pętlami i małym zameczkiem mieszczącym szkółki narciarskie. Ponadto o najmłodszych dbają tzw. Kids’ Parki oferujące nie tylko opiekę, lecz przede wszystkim ogromną ilość zabawy oraz ciekawe programy nauki jazdy. Jak w większości kurortów w Południowym Tyrolu, nie ma problemu z dojazdem, gdyż przy wejściu znajduje się ogromny parking, a tuż obok zaczyna się już wyciąg narciarski.  

  Region narciarski Kronplatz ma w ofercie coś dla każdego z gości – przyjazne rodzinie trasy zjazdowe, mnóstwo śnieżnej zabawy czy ogrom zimowego szaleństwa dla młodych i aktywnych narciarzy i snowboardzistów. Region narciarski oferuje około 120 km tras zjazdowych obsługiwanych przez ponad 30 kolejek gondolowych i innego rodzaju wyciągów. Kronplatz może się pochwalić jedną z największych długości łącznej tras zaklasyfikowanych jako czarne wśród alpejskich kurortów zimowych. Wśród tras wyróżniają się: Sylvester, Hernegg, Pre da Peres, Erta i Piculin, czyli słynna „czarną piątką” Kronplatz, na wspomnienie której drżą co delikatniejsi amatorzy jazdy na jednej czy dwóch deskach. Sylvester jest jedną z dwóch długich tras zjazdowych prowadzących aż w dolinę w kierunku miasta Brunico/Bruneck. Była to jedna z pierwszych tras zjazdowych w południowotyrolskim regionie narciarskim. Hernegg to ponad 5 km długości od szczytu do mieszczącej się w Riscone/Reischach bazy – najdłuższa trasa zjazdowa w Kronplatz. Pre da Peres jest corocznie jest wykorzystywana przez FIS w Pucharze Europy, służy jako popularne miejsce do treningu sportowców z całego świata. Erta stromo prowadzi z Piz des Plates do centrum San Vigilio/St. Vigil. Na trasie można się zatrzymać w restauracji La Para, która prócz pysznych potraw oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Dolomity. Piculin z nachyleniem aż do 72% jest jedną z najbardziej stromych tras zjazdowych w całej Italii. Prowadzi prosto do ośrodka narciarskiego 3 Zinnen łączącego ponad 1200 km świetnie przygotowanych tras wchodzących w skład sieci Dolomiti Superski.  

  Zobacz więcej na: www.kronplatz.com

  Dodatkowe informacje i rezerwacje: www.suedtirol.info