Skip to main content

Narty za granicą nie muszą być drogie

Autor: |
źródło: Narty.pl
źródło: Narty.pl

Sprzęt narciarski
Sprzęt oraz ceny obowiązujące w wielu znanych ośrodkach sportów zimowych sprawiają, że narciarstwo uznane zostało za dyscyplinę zarezerwowaną dla zamożniejszych osób. Taki pogląd nie jest jednak zgodny z rzeczywistością. Promocje sprawiają, że w dobry sprzęt można się wyposażyć za niewielką kwotę, alternatywą są również wypożyczalnie nart czekające w każdym zimowym kurorcie. Nie brak też ośrodków, które mogą się pochwalić doskonałymi warunkami i przystępnymi cenami. Można również zakupić używany sprzęt na portalach takich jak np. Opens external link in new windowTablica.pl. To wszystko zależy od tego czy chcemy jechać na narty każdego roku czy jest to tylko jednorazowa zachcianka.

Zakwaterowanie
Jeżeli załatwiliśmy już sprzęt w okazyjnej cenie lub postanowiliśmy go wypożyczyć na miejscu, warto zając się teraz tańszym noclegiem. Młodym osobom proponujemy skorzystać ze spania na kanapie za darmo. Jak to możliwe? Na portalu couchsurfing.org znaleźć możemy osoby, które oferują pokój u siebie w mieszkaniu zupełnie za darmo. Warto jednak pamiętać, że pierwszeństwo mają tam osoby z dłuższym stażem na portalu, dodatkowo z opiniami za poprzednie wizyty. Jeżeli planujemy podróż za parę miesięcy, mamy jeszcze trochę czasu aby oswoić się z portalem i panującymi tutaj zasadami. Jeżeli stawiamy na prywatność i chcemy mieć własny kawałek podłogi, można tutaj polecić serwis Opens external link in new windowWimdu.pl. wyszukiwarka pomoże nam znaleźć pokój lub cale mieszkanie, które najbardziej nam będzie odpowiadać. Ceny wyświetlane są jako opłata za jeden nocleg dla dwóch osób. Być może wpadnie nam w oko cos ciekawego i tańszego niż hotel. Warto również zastanowić się nad noclegiem w hostelu. Często standard jest bardzo zbliżony do tego hotelowego i jak najbardziej można wynająć pokój dla dwóch czy trzech osób.

Chorwacja dla początkujących
Ci, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z nartami, mogą wybrać tanią Chorwację. Wprawdzie długich tras jest tu niewiele, za to na amatorów czekają stoki idealne do nauki jazdy. Co ważne – w kraju tym sporty zimowe są nowością, z czym wiążą się atrakcyjne ceny. W przystępnej cenie można opanować podstawy tej dyscypliny w takich miejscowościach, jak Platek czy Sljeme. Bliskość chorwackiej stolicy pozwala z kolei na połączenie nauki jazdy ze zwiedzaniem największych atrakcji tego kraju.

Bułgaria dla narciarzy
Tanimi, a zarazem dobrze przystosowanymi do potrzeb narciarzy trasami zjazdowymi może się pochwalić Bułgaria. Tu jednym z najlepszych ośrodków narciarskich jest Bansko – znany kurort leżący u stóp Pirinu. Tu czekają zarówno ciekawe trasy dla początkujących, jak i dla tych znacznie bardziej zaawansowanych narciarzy. Warto też zwrócić uwagę na ośrodek narciarski Borovets. Położony w górach Riła może pochwalić się pięknymi trasami zjazdowymi, wytyczonymi na stokach najwyższego szczytu na Bałkanach. Jest nim Musala, którego zbocza sprzyjają nie tylko miłośnikom narciarstwa zjazdowego, ale i fanom mniej popularnych biegówek.

Zimowe Czechy
Tanie, a zarazem komfortowe warunki mogą też zaoferować narciarzom Czechy. Choć najbardziej popularne są tu Karkonosze, i inne pasma górskie mogą się pochwalić doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Jednym z miejsc, które powoli zyskują na znaczeniu, staje się Szumawa. To taj dla miłośników narciarstwa biegowego, choć i na brak tras zjazdowych narzekać tu nie można. Są to trasy przeznaczone głównie dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Szczególnie godną polecenia miejscowością jest w tym rejonie Opens external link in new windowZadov, którego walorem jest bliskość parku narodowego oraz miasteczek pełnych ciekawych zabytków.

źródło: Narty.pl źródło: Narty.pl