Skip to main content

Maciej Bydliński wygrywa Puchar Kontynentalny

Autor: |
Maciej Bydliński

Maciej Bydliński, członek kadry narodowej w narciarstwie alpejskim oraz zawodnik teamu TAURON Bachleda Ski, zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Australii i Nowej Zelandii.

Puchar Kontynentalny Australii i Nowej Zelandii to, podobnie jak Puchar Europy, czy Puchar Ameryki Północnej, przedsionek zawodów Pucharu Świata FIS. Pierwsze miejsce w tym prestiżowym cyklu Maciej Bydliński wywalczył wygrywając w dwóch zjazdach i super kombinacji oraz zajmując trzecie miejsce w super gigancie i czwarte w slalomie. W sumie zdobył 410 punktów, wyprzedzając dwóch zawodników z Nowej Zelandii – Adama Barwooda (395pkt) oraz Willisa Feaseya (380pkt).

“Wygrana w tym cyklu to jeden z większych moich sukcesów w karierze seniorskiej oraz miłe zwieńczenie całego zgrupowania w Nowej Zelandii. Trening był świetny – spędziliśmy wszystkie 30 dni na śniegu. Celem wyjazdu były przede wszystkim intensywne przygotowania we wszystkich konkurencjach, a nie starty. Tym bardziej wygrana cieszy oraz mobilizuje do dalszej pracy przed sezonem olimpijskim.” – mówi Maciej Bydliński.

<content>19112</content>

Wszelkie informacje na temat startów Maćka oraz pozostałych zawodników grupy TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronach: Opens external link in new windowwww.tauronbachledaski.pl i Opens external link in new windowwww.facebook.com/TauronBachledaSki