Skip to main content

Najważniejsze wydażenia w Tyrolu zimą 2023 / 24

Autor: |
Soelden - Puchar Świata /mat. prasowe
Soelden - Puchar Świata /mat. prasowe

Zima w Tyrolu przyciąga nie tylko turystów z całego świata, ale także jednych z najlepszych na świecie sportowców. Narciarstwo alpejskie, skoki narciarskie i narciarstwo biegowe to tylko niektóre z wielu dyscyplin, w których międzynarodowa elita zbiera się w Tyrolu, aby rywalizować o punkty, prestiż i nagrody pieniężne. Oto kilka z najlepszych eventów, na które czekamy zimą 2023/24.

Otwarcie Pucharu Świata Audi FIS w Sölden: 28-29.10.2023 – narciarstwo

alpejskie

Sölden świętuje 30 lat Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Tegoroczna zima rozpoczyna się w Ötztal po raz 30. otwarciem AUDI FIS Ski World Cup na lodowcu Rettenbach. Pod koniec października najlepsi zawodnicy na świecie rozpoczną międzynarodowy sezon wyścigów narciarskich dwoma wyścigami slalomu giganta - kobiety rywalizują w sobotę, a mężczyźni w niedzielę. Bilety na otwarcie sezonu na lodowcu dostępne są w sprzedaży od września.

www.soelden.com/skiworldcup

AUDI FIS Ski World Cup Gurgl: 18.11.2023 – narciarstwo alpejskie

Po raz pierwszy Gurgl będzie gospodarzem AUDI FIS Ski World Cup, gdzie slalom mężczyzn na stoku Kirchenkar w Hochgurgl otworzy w połowie listopada tegoroczny sezon narciarski. W dniach od 16 do 19 listopada 2023 roku, odwiedzający mogą spodziewać się różnorodnego programu towarzyszącego, obejmującego m.in. Gurgl Carat w Obergurgl, występy DJ-ów oraz obecność przewodników narciarskich,  w tym czołowego brytyjskiego zawodnika, Dave’a Rydinga.

www.gurgl.com/winter/events/skiworldcup.html

FIS Freeski World Cup Stubai: 22-25.12.2023 - freeski

Puchar Świata FIS Freeski po raz kolejny w tym roku powróci na lodowiec Stubai do snowparku Stubai ZOO, gdzie stu sportowców z 20 krajów zaprezentuje swoje najbardziej spektakularne triki i akrobacje, aby zdobyć serca sędziów. Wśród zawodników znajdzie się wielu mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. Impreza, która po raz siódmy odbywa się na lodowcu Stubai, jest pierwszym przystankiem FIS Freeski World Cup 2023/24.

www.stubaier-gletscher.com/en/winter/snowpark/freestyle-world-cup-stubai

Ciąg dalszy pod galerią
Soelden - Puchar Świata /mat. prasowe Soelden - Puchar Świata /mat. prasowe

Puchar Świata BMW IBU w biathlonie, Hochfilzen: 8-10.12.2023 - biathlon

Puchar Świata w biathlonie w Hochfilzen to jedno z największych wydarzeń sportowych w dolinie Pillerseetal. Tutaj najlepsi biathloniści świata spotykają się, aby rywalizować w sprincie, biegu pościgowym oraz sztafecie mężczyzn i kobiet. Odwiedzający z całego świata mogą ponownie spodziewać się ekscytujących wyścigów i wspaniałych imprez towarzyszących w Alpach Kitzbühelskich w grudniu 2023.

www.biathlon-hochfilzen.at/competition-program.html

AUDI FIS Ski World Cup, Lienz: 28-29 grudnia 2023 – narciarstwo alpejskie

Tuż przed nowym rokiem, narciarskie wyścigi powracają do Osttirolu, gdzie czołowe narciarki będą rywalizować o miejsca na podium na szczycie Schlossberg w Lienz. 28 grudnia 2023 odbędzie się slalom gigant, a 29 grudnia 2023 slalom. Widzowie będą mieli okazję nie tylko cieszyć się atmosferą wyścigów, ale także odkrywać urok miasta Lienz.

 www.skiworldcup-lienz.at/fis-ski-worldcup

Turniej Czterech Skoczni, Innsbruck: 2-3.01.2024 – skoki narciarskie

Turniej Czterech Skoczni to zawody skoków narciarskich, które odbywają się na przełomie grudnia i stycznia w czterech lokalizacjach w Austrii i Niemczech. Noworoczne zawody odbywają się tradycyjnie na skoczni Bergisel w Innsbrucku, która w 2024 roku po raz 72. powita najlepszych skoczków na świecie. Ze szczytu 134-metrowego zjazdu skoczkowie mogą zobaczyć nie tylko ogromny stadion wypełniony kibicami poniżej, ale także samo miasto Innsbruck otoczone pasmem górskim Nordkette.

https://en.vierschanzentourneeinnsbruck.com

Puchar Świata i Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie, Igls: 13-14.01.2024  - saneczkarstwo

Najlepsi saneczkarze Europy będą rywalizować o tytuły mistrzów kontynentu na torze olimpijskim we wiosce Igls położonej na obrzeżach Insbrucka. 55. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie odbędą się w ramach czwartej edycji Pucharu Świata w sezonie 2023/24. Dyscypliny obejmują singiel i debel mężczyzn i kobiet, a  także sztafetę drużynową.

www.rodel-austria.at/weltcup-igls

84. Międzynarodowe zawodu alpejskie Hahnenkamm, Litzbühel: 15-21.01.2024 – narciarstwo alpejskie

Zawody w zjeździe w Kitzbühel na ultra stromej górze Hahnenkamm są bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu międzynarodowych wyścigów narciarskich. W piątek odbędą się zawody w kombinacji drużynowej, podczas których zawodnik zjazdowy i zawodnik slalomowy – z tego samego kraju - będą rywalizować razem o zwycięstwo w kombinacji. Emocje będą kontynuowane w sobotę podczas tradycyjnego Downhillu na legendarnym torze Streif, zanim zawodnicy Slalomu zmierzą się w wielkim finale w niedzielę.

https://hahnenkamm.com/en

FIS Nordic Combined Triple Seefeld: 2-4 lutego 2024 – kombinacja norweska

Na początku lutego 2024 Seefeld po raz kolejny zamieni się w centrum narciarstwa klasycznego, ponieważ będzie gospodarzem jedenastej edycji potrójnej kombinacji norweskiej. Do zdobycia są podwójne punkty dla sportowców rywalizujących w jednym z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego w Alpach. Dzięki interesującemu formatowi zawodów, zarówno sportowcy, jak i kibice będą mogli emocjonować się rywalizacją aż do niedzielnego finału. Po zeszłorocznej premierze, zawody kobiet odbędą się również w piątek i sobotę.

www.weltcup-seefeld.com/en

Freeride World Tour Fieberbrunn: marzec 2024 - freeride

Akcja, adrenalina i emocje są gwarantowane podczas Freeride World Tour, który w tym sezonie  ma się odbyć w tygodniu rozpoczynającym się 12 marca 2023 roku. Po stromym i skalistym zboczu góry Wildseeloder narciarze będą rzeźbić własne linie. Zanim jednak narciarze rozpoczną zjazd, muszą najpierw pokonać ok. 40-minutowe podejście na szczyt góry. Ze szczytu, na wysokości 2118 metrów nad poziomem morza, zaczyna się spadek po zboczu o nachyleniu do 70 stopni i aż 620 metrów w pionie szybkiego zjazdu aż do mety u podnóża góry. Upewnij się, że masz lornetkę, aby śledzić akcję z bliska. Spektakularne doświadczenie zarówno dla sportowców, jak i widzów!

www.fieberbrunn.com/en/fwt

Szczegóły i terminy mogą ulec zmianie.