Skip to main content

Kitzsteinhorn: Glacier Park otwarty od 9 listopada!

Autor: |
Kitzsteinhorn Kaprun Glacier Park 18 12 2022 /mat. prasowe
Kitzsteinhorn Kaprun Glacier Park 18 12 2022 /mat. prasowe

Glacier Park powraca! Po rozpoczęciu w zeszłym tygodniu sezonu narciarskiego na Kitzsteinhorn w pobliżu Zell am See-Kaprun, snowpark na płaskowyżu lodowca rusza z pierwszymi elementami od 9 listopada 2023 roku. Unikalny freestyle'owy plac zabaw czeka na snowboardzistów i freeskierów w "Kitz" do maja, ponieważ Superpipe, Easy Park, Central Park i South Central Park będą stopniowo otwierane w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Glacier Park rozpoczyna sezon freestyle'owy

Od 9 listopada 2023 r. Glacier Park powita spragnionych akcji freestylowców na płaskowyżu lodowca Kitzsteinhorn z kreatywnym parkiem jibbowym, w tym rurkami, szynami i skrzynkami. W zależności od warunków śniegowych, kolejne przeszkody i linie będą dodawane na bieżąco - najnowsze aktualizacje można zawsze znaleźć na kanałach mediów społecznościowych Kitzsteinhorn Snowpark.

Snowboardziści i freeskierzy będą mogli cieszyć się kreatywną konfiguracją Glacier Park do stycznia 2024 roku. Zróżnicowane elementy są idealne do ćwiczenia nowych trików lub doskonalenia istniejących umiejętności.

"Skatepark ze śniegu" jest utrzymywany przez doświadczony zespół shaperów pod kierownictwem głównego shapera Wolfganga Hilbergera, który jest również odpowiedzialny za światowej klasy jakość innych snowparków na Kitzsteinhorn.

Ciąg dalszy pod galerią
Kitzsteinhorn Kaprun Glacier Park 18 12 2022 /mat. prasowe Kitzsteinhorn Kaprun Glacier Park 18 12 2022 /mat. prasowe

Światowe gwiazdy w Kitzsteinhorn Superpipe

Legendarny Kitzsteinhorn Superpipe jest już otwarty - jednak do 26 listopada jest zarezerwowany dla największych międzynarodowych gwiazd, które przygotowują się do sezonu zimowego w Kitzsteinhorn Pipe Trainingweeks od końca października. Oprócz niemieckich i szwajcarskich drużyn freestyle'owych, w tej renomowanej sesji treningowej swoje umiejętności do sezonu doskonalą aktualny mistrz olimpijski w snowboardzie Ayumu Hirano (JPN), srebrny medalista mistrzostw świata Valentino Guseli (AUS) i dwukrotny medalista olimpijski Scotty James (AUS), a także srebrny medalista olimpijski Queralt Castellet (ESP) i brązowy medalista mistrzostw świata Mitsuki Ono (JPN). Wśród freeskierów, mistrz olimpijski Nico Porteous (NZL), trzykrotny medalista olimpijski Nick Goepper (USA), brązowa medalistka olimpijska Rachael Karker (CAN) i brązowa medalistka X Games Svea Irving (USA) ćwiczą i doskonalą swoje triki.

Kitzsteinhorn Superpipe o długości 150 metrów i wysokości 6,50 metra został zbudowany przez Alli Zehetnera, który był odpowiedzialny za kształtowanie olimpijskiego superpipe'u na ostatnich trzech igrzyskach. Obiekt zostanie otwarty dla publiczności w grudniu.

Więcej snowparków od grudnia

Od grudnia w "Kitz" mają zostać otwarte kolejne snowparki. Oferują one szeroki zakres funkcji i są jednymi z najlepszych na świecie dzięki doskonale ukształtowanym konfiguracjom. Pierwsze przeszkody czekają na wszystkich snowboardzistów i freeskierów w Easy Parku. Central Park, kolejny plac zabaw dla tricków i jibów, ma zostać otwarty w styczniu. A kiedy w lutym zostanie dodany South Central Park, w jednym przejeździe będzie można pokonać do dwudziestu przeszkód z rzędu!


  • Redaktor naczelny Piotr Burda