Skip to main content
umpa

ISPO 2021: przedstawiamy zwycięzców ISPO Award 2021 Gold Winner

Autor: |
ISPO 2021 reżyserka (fot: Holger Rauner / Messe Munchen GmbH)
ISPO 2021 reżyserka (fot: Holger Rauner / Messe Munchen GmbH)

Tegoroczna edycja targów jest pierwszą dostępną dla każdego narciarza, niezależnie na jakim mieszka kontynencie. ISPO przeniosło tegoroczną edycję w całości do internetu.

Nie będzie tłumów w monachijskich halach, nie będzie oczekiwania za doniesienia mediów – każdy może wygodnie zasiąść przed monitorem i oglądać nowości przygotowane na przyszły sezon.

Zaczynamy tydzień z ISPO od prezentacji nagrodzonych w tegorocznej edycji produktów. Na pierwszy ogień idą najwyżej ocenione przez jurorów produkty dla narciarzy.

Nagrody ISPO 2021 Gold Winner otrzymały w tym roku:

  • Nordica Speedmachine 3 130 S (GW).
  • earlybird CHICKADEE:  narty touringowe.
  • Bollé Brands by Cébé Versatile: kask multisportowy.
  • Advenate MyONE: Indywidualnie produkowana odzież zimowa.
  • Ortovox 3 Finger Glove Pro: Uniwersalne rękawice freeride'owe.
  • Deuter Freescape Pro: Lekki, wielodniowy plecak turystyczny.
  • Ortovox 3L DEEP SHELL BIB PANTS: Funkcjonalne spodnie do freeride'u i backcountry
  • Ortovox Diract Voice: Transceiver lawinowy z innowacyjną nawigacją głosową.
  • Out of Electra: Gogle z elektroniczną regulacją światła.

Ciąg dalszy pod galerią
ISPO 2021 reżyserka (fot: Holger Rauner / Messe Munchen GmbH) ISPO 2021 reżyserka (fot: Holger Rauner / Messe Munchen GmbH)

Nordica Speedmachine 3 130 S (GW): But narciarski dla narciarzy zorientowanych na osiągi

Speedmachine 3 130 S (GW) firmy Nordica to przede wszystkim szybkość. Zarówno nowa wkładka 3Force, jak i skorupa 3Force wykonana ze struktury plastra miodu i bardziej miękkiego materiału są indywidualnie dopasowywane za pomocą promieni podczerwonych. Ma to na celu zapewnienie najlepszego możliwego transferu impulsów i co za tym idzie kontroli, oferując jednocześnie wysoki komfort przez cały dzień. Podczas chodzenia podeszwa GripWalk firmy Michelin zapewnia bezpieczeństwo. Komfortowo dopasowane, a jednocześnie bezlitośnie przycięte dla prędkości: Nordica Speedmachine 3 130 S (GW) zdobywa złoty medal w segmencie hardgoods w kategorii butów narciarskich.

Dostępne od: Już w sklepach

Szacunkowa cena detaliczna: 569,- Euro

earlybird CHICKADEE: narty touringowe

Narty touringowe CHICKADEE marki earlybird oferują kontrolę i niezawodne osiągi nawet w technicznym terenie dzięki połączeniu klasycznego cambera z lekkim rockerem w dziobach i piętkach oraz szerokości 90 mm. Wyprodukowane w 100 procentach z materiałów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, narty są trwałe i łatwe do recyklingu po zakończeniu ich użytkowania. Dlatego też jest nie tylko Złotym Zwycięzcą w segmencie Snowsports Hardgoods w kategorii Narty, ale również otrzymuje nagrodę Sustainability Achievement.

Dostępne od: już w sklepach

Szacunkowa cena detaliczna: 1095,- Euro

Bollé Brands by Cébé Versatile: kask do sportów zimowych z nowym systemem wentylacji

Nowy Versatile marki Cébé jest skierowany do wszechstronnych entuzjastów sportów zimowych. Ten multisportowy kask jest zatwierdzony do alpinizmu, jak również do jazdy na nartach. Odzwierciedla się to również w jego funkcjonalności: dzięki konstrukcji Double In-Mold jest przyjemnie lekki. System Ultra Venting w Versatile umożliwia podniesienie przedniej części kasku, a tym samym zwiększenie wentylacji, na przykład podczas wycieczek. Versatile marki Cébé to lekki i wygodny kask na długie podejścia i szybkie zjazdy. To czyni go Złotym Zwycięzcą w segmencie Snowsports Hardgoods w kategorii Snowsports Equipment.

Dostępny od: wrzesień 2021 r.

Szacunkowa cena detaliczna: 160,- Euro

Advenate MyONE: Indywidualnie produkowana odzież zimowa

MyONE to internetowy konfigurator produktów dla funkcjonalnej odzieży zimowej. Kieszenie, długość, wyposażenie, kolor i krój można dowolnie wybierać. Skitourowcy wybierają krój sportowy, luźny krój skierowany jest do freeriderów. Po złożeniu zamówienia, kurtka jest szyta na miarę z wysokiej jakości tkanin firmy Schoeller i dostarczana z produkcji w Niemczech w ciągu dwóch tygodni. Nie jest to zwykła kurtka zimowa, lecz dokładnie Twoja: Konfigurator online MyONE firmy Advenate umożliwia w pełni spersonalizowaną odzież zimową, zapewniając sobie Złoty Zwycięzca w segmencie odzieży do sportów śnieżnych w kategorii Kurtki turystyczne.

Dostępne od: października 2021 r.

Szacunkowa cena detaliczna: 580,- Euro (kurtka) / 490,- Euro (spodnie)

Ortovox 3 Finger Glove Pro: Uniwersalne rękawice freeride'owe

Wytrzymała rękawica backcountry 3 Finger Glove Pro marki Ortovox dostosowuje się do każdej temperatury dzięki dwóm różnym rękawiczkom wewnętrznym. Dwuwarstwowy materiał zewnętrzny jest wiatroszczelny i wodoodporny, a wypełnienie wykonane jest z wełny merynosów pochodzącej z recyklingu. Wysokiej jakości kozia skóra na dłoniach i specjalne wstawki między kciukiem a palcem wskazującym zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dobry chwyt nawet w mokrych warunkach. Przyczepność i ciepłe palce w każdym terenie, plus zrównoważone materiały: to właśnie sprawia, że innowacyjne rękawice 3 Finger Glove Pro marki Ortovox zdobyły złoty medal w segmencie odzieży do sportów zimowych w kategorii Rękawice

Deuter Freescape Pro: Lekki, wielodniowy plecak turystyczny

40-litrowy plecak Freescape Pro firmy Deuter jest przeznaczony dla narciarzy, którzy są czasami w trasie przez kilka dni. System Alpine Back został zaprojektowany tak, aby zapewnić dobrą wentylację, bezpieczne dopasowanie i wysoki komfort noszenia. Regulowane, zewnętrzne pasy mocujące pozwalają na indywidualne rozwiązania transportu sprzętu i nart. Plecy można całkowicie otworzyć dla łatwego dostępu, nawet gdy narty lub deska są przypięte. Sprawdzona technologia w nowym, lekkim, wielodniowym plecaku dla narciarzy tourowych - dzięki czemu Deuter Freescape Pro został Złotym Zwycięzcą w segmencie Snowsports Hardgoods w kategorii Snowsports Equipment.

Dostępny od: jesień 2021

Szacunkowa cena detaliczna: 210,- Euro

Ortovox 3L DEEP SHELL BIB PANTS: Funkcjonalne spodnie do freeride'u i backcountry

Swoboda ruchów dla backcountry i freetouringu: Ortovox używa lekkiego, miękkiego materiału z małym rozmiarem opakowania dla 3L DEEP SHELL BIB PANTS. Merino Shield na plecach i zintegrowane getry są zaprojektowane, aby utrzymać śnieg na zewnątrz. Regulowane paski, cztery kieszenie, wodoodporne dwukierunkowe zamki błyskawiczne i wytrzymały materiał Cordura chroniący przed ostrymi krawędziami powinny sprawić, że spodnie są gotowe na każdą przygodę. Pasują, chronią, ogrzewają - i dobrze wyglądają: Przemyślanie zaprojektowane, wodoodporne i wiatroszczelne Ortovox 3L DEEP SHELL BIB PANTS z wełną merynosów pozyskiwaną w sposób zrównoważony to Złoty Zwycięzca w segmencie odzieży do sportów śnieżnych w kategorii Snow Jackets, Pants & Suits.

Dostępne od: października 2021 r.

Szacunkowa cena detaliczna: 580,- Euro

Ortovox Diract Voice: Transceiver lawinowy z innowacyjną nawigacją głosową

W nagłych wypadkach może to być kwestia sekund: Podczas ratowania ofiar lawin szybkość ma kluczowe znaczenie. Sami ratownicy są często zestresowani, a nawet w szoku. Diract Voice firmy Ortovox jest pierwszym transceiverem lawinowym, który prowadzi Cię do ofiar za pomocą jasnych i wyraźnych instrukcji mówionych - to milowy krok, który powinien radykalnie przyspieszyć poszukiwania. Sterowanie głosem dla ratowników: Transceiver lawinowy Diract Voice firmy Ortovox jest niezwykle łatwy i intuicyjny w obsłudze. Za to jury przyznało mu Złoty Zwycięzca w segmencie sprzętu sportów zimowych w kategorii Bezpieczeństwo lawinowe.

Dostępny od: październik 2021

Szacunkowa cena detaliczna: 330,- Euro

Out of Electra: Gogle z elektroniczną regulacją światła

Electra firmy Out Of to elektroniczna soczewka do okularów sportowych, która w ułamku sekundy dostosowuje swój odcień do jasności otoczenia. Jest to możliwe dzięki ekranowi LCD w specjalnie zaprojektowanej ramce, współdziałającemu z opatentowanym chipem czujnika. Krzywa reakcji może być regulowana indywidualnie. Wystarczająca ilość energii dostarczana jest przez mały panel słoneczny, więc baterie nie są potrzebne. Electra firmy Out Of obiecuje zaawansowane technologicznie rozwiązanie starego problemu, zapewniając zawsze właściwe światło. Za to została nagrodzona Złotym Laurem w segmencie Snowsports Hardgoods w kategorii Snowsports Equipment.

Dostępny od: już w sklepach

Cena detaliczna: 429,- Euro