Skip to main content

Ferie z PKL. Moc atrakcji i jeszcze więcej promocji dla narciarzy i snowboardzistów!

Autor: |
PKL Gubałówka (foto: PKL)
PKL Gubałówka (foto: PKL)

Centrum testowe najnowocześniejszego sprzętu na Kasprowym Wierchu, jeszcze większy snowpark na Gubałówce, nowa rodzinna restauracja na Palenicy, slalomy z pomiarem czasu i zniżki na skipassy - to tylko niektóre z nowości i atrakcji w ośrodkach Polskich Kolei Linowych przygotowane dla turystów na tegoroczne ferie.

Górale przyznają, że tak pięknej zimy nie było w polskich górach od lat! Dzięki atrakcyjnej ofercie i specjalnym promocjom w ośrodkach PKL można wykorzystać ją w pełni.

Sprawdź swoje umiejętności

Skipass na Kasprowy Wierch to nie tylko szusowanie po jedynych w Polsce terenach o charakterze alpejskim – obejmuje on kolej linową oraz koleje krzesełkowe w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. Od początku lutego narciarze mają kolejny powód, aby się tam wybrać. Na „świętej górze narciarzy“ ruszyło centrum testowe nart z najnowocześniejszym sprzętem marek Rossignol i Dynastar. Na Goryczkowej i Gąsienicowej można spróbować jazdy na nartach z kolekcji, które do sprzedaży wejdą dopiero w przyszłym sezonie.

Kasprowy Wierch, Palenica i Góra Żar to idealne miejsca na zimową rywalizację ze znajomymi – w ośrodkach funkcjonują 300-metrowe slalomy z pomiarem czasu. Start jest rejestrowany przez fotokomórkę, a po przekroczeniu mety można zobaczyć na wyświetlaczu swój wynik końcowy.

Zabierz całą rodzinę
Zróżnicowane trasy, w tym łagodne do nauki jazdy, parking, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, a przede wszystkim otwarta w styczniu rodzinna restauracja PKL sprawiają, że ośrodek Palenica jest idealny na wyjazdy z dziećmi.

- Klienci, którzy korzystają jednocześnie z naszych skipassów i oferty gastronomicznej nie muszą martwić się czasem upływającym na wizycie w restauracji – otrzymają specjalny bon, który odpowiednio przedłuży ważność skipassu mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

<content>19112</content>

Na Palenicy najlepiej zdecydować się na specjalne skipassy rodzinne, dostępne także w ośrodku Góra Żar. Można wybrać na przykład jednodniowy skipass dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka za 208 zł. Za każdego kolejnego malucha rodzice zapłacą jedynie 32 zł (zniżka dotyczy maksymalnie czwórki dzieci w wieku od 5 do 15 lat, 4-latki i młodsze jeżdżą za darmo).

PKL zaprasza dzieci z powiatu na Gubałówkę
W tym sezonie uczniowie ze szkół w powiecie tatrzańskim otrzymują aż 50 proc. zniżki na 1-dniowe i 4-godzinne skipassy na Gubałówkę. Promocja obejmuje przejazd koleją linowo-terenową oraz korzystanie z wyciągu orczykowego obsługującego trasę narciarską i wyjątkowy snowpark Goobaya.

- Chcemy, by dzieci i młodzież z regionu w te ferie miała łatwiejszy dostęp do atrakcji na Gubałówce, w tym szkółki freestylowej, którą w snowparku Goobaya prowadzą prawdziwe autorytety w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z odwiedzających złapie bakcyla sportu, a w przyszłości powiększy grono cenionych freestylowców – mówi Patryk Białokozowicz.

<content>40688</content>

Na Gubałówkę warto też wybrać się jeśli preferujemy bardziej esktremalną jazdę na nartach i sbowboardzie. W tym sezonie snowpark Goobaya jest jeszcze większy.

Posiadacze zarejestrowanej karty PKLpass otrzymają w tym sezonie 10 proc. zniżki na zakup każdego kolejnego skipassu, co najmniej 1-dniowego. Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Żar, Palenica i Góra Parkowa. Jeśli warunki narciarskie utrzymają się, sezon w ośrodkach Polskich Kolei Linowych może potrwać aż do wiosny, a na Kasprowym Wierchu nawet do maja.

PKL Gubałówka (foto: PKL) PKL Gubałówka (foto: PKL)