Skip to main content
umpa

Do Wierchomli wróciła zima

Autor: |
Wierchomla zima 2023 (fot. mat. prasowe)
Wierchomla zima 2023 (fot. mat. prasowe)

Beskidy zasypane śniegiem. To świetna informacja dla narciarzy i dzieci, które spędzają ferie w górach.

W Stacji Narciarskiej Wierchomla panują bardzo dobre warunki. Świeży śnieg, doskonale przygotowane szerokie stoki, niezwykły klimat narciarskiej wioski i brak kilometrowych kolejek do kas – to wszystko przyciąga narciarzy i snowboardzistów.

Stacja Narciarska Wierchomla działa codziennie od 9.00. Kolej krzesełkowa Wierchomla i Stonoga jeżdżą do 19.00; Polanki do 17.00.

Warunki narciarskie możesz sprawdzić online:

Trasy są zróżnicowane, niebieskie i czerwone, bardzo dobre do nauki i doskonalenia umiejętności. Można skorzystać z usług mistrzowskiej Szkoły Narciarskiej Dwie Doliny, która prowadzi przedszkole narciarskie, szkółkę oraz zajęcia indywidualne. Na stoku dzieciaki mogą spotkać Koziołka Wierchołka we własnej osobie, podczas kursu uczestniczyć w zabawnych animacjach, w śnieżnym safari, a na zakończenie spróbować swoich sił w profesjonalnie przygotowanych zawodach.

W stacji znajduje się też wypożyczalnia dobrego sprzętu narciarskiego, serwis i przechowalnia. Goście Stacji Narciarskiej Wierchomla wszystkie udogodnienia znajdą na miejscu.

Wierchomlanie szczycą się również bardzo smaczną kuchnią. Na stoku otwarte są liczne punkty gastronomiczne: Szałas Bacy, Bar na Polankach, Restauracja pod Wyciągiem serwująca dania domowe, bar i pizzeria oraz Markówka – klimatyczne miejsce z otwartym paleniskiem, ukochane zwłaszcza przez najmłodszych narciarzy.

W Stacji Narciarskiej Wierchomla jest duży wybór karnetów: godzinowe, dniowe, punktowe

Wierchomla zima 2023 (fot. mat. prasowe) Wierchomla zima 2023 (fot. mat. prasowe)