Skip to main content

Budowa hali narciarskiej w Sydney o wartości 400 milionów dolarów otrzymała zielone światło

Autor: |
Winter Sports World
Winter Sports World

Kompleks Winter Sports World pomieści lodowisko o wymiarach olimpijskich, dedykowany zimowy plac zabaw na śniegu, stok narciarski o długości 300 m i inne atrakcje.

Winter Sports World i Departament Planowania NSW zaprezentowały projekt spektakularnego nowego krytego ośrodka śnieżnego, który ma zostać otwarty w ciągu najbliższych kilku lat. Wart 400 milionów dolarów Winter Sports World będzie domem zarówno dla entuzjastów sportów zimowych, jak i początkujących, oferując pierwszy w Australii snowpark. W tym tygodniu (11 stycznia 2024 r.) projekt został oficjalnie zatwierdzony przez Departament Planowania i Środowiska NSW, co oznacza, że kolejnym krokiem jest przygotowanie do rozpoczęcia budowy.

Obiekt ma powstać w samym sercu Penrith, a odwiedzający mogą spodziewać się wielu ekscytujących atrakcji, w tym rozległego 300-metrowego krytego stoku narciarskiego dla narciarzy i snowboardzistów oraz lodowiska o wymiarach olimpijskich. Dla młodszych gości dostępny będzie również śnieżny plac zabaw w zimowej krainie czarów.

Od obrotowej restauracji z oszałamiającym widokiem na śnieg dookoła, po 170-pokojowy hotel, sale konferencyjne i eleganckie sale funkcyjne, na horyzoncie jest mnóstwo innych fajnych funkcji. Oczekuje się, że Winter Sports World pobudzi lokalną branżę turystyczną, generując około 1350 stałych miejsc pracy w turystyce, a także może wnieść do gospodarki NSW do 220 milionów dolarów rocznie. Dostęp do międzynarodowych gości będzie również łatwiejszy dzięki otwarciu pobliskiego międzynarodowego lotniska Western Sydney, które ma zadebiutować w 2026 roku i przyjmować 10 milionów pasażerów rocznie.

Przy okazji tej nowej inwestycji warto przypomnieć, że to w Australii w 1988 roku powstał pierwszy na świecie stok narciarski w hali, Snowdome Adelaide, wcześniej znany jako Mt TheBarton, został zamknięty ze względu na rosnące koszty utrzymania.

Winter Sports World Winter Sports World