Skip to main content

Bond wraca do Sölden

Autor: |
Wizualizacja nowego budynku w Soelden (źródło: 007 TM Danjaq. All Rights Reserved)
Wizualizacja nowego budynku w Soelden (źródło: 007 TM Danjaq. All Rights Reserved)

Za niedługo nowa wystawa o Bondzie z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Tej zimy zostanie otwarta jedyna w swoim rodzaju instalacja video na szczycie góry Gaislachkogl, obok restauracji ICE Q w Soelden w Austrii. Ta ikoniczna lokacja została użyta w filmie Spectre jako Klinika Hofflera i była świadkiem części pełnego akcji pościgu.

Firma zarządzająca kolejami linowymi w  Sölden jest w trakcie tworzenia budynku, w którym będzie miała miejsce wystawa z wykorzystaniem technologii wirtualnej o Agencie 007. Osadzony na szczycie góry, zaprojektowany i wybudowany przez uznanego architekta Johanna Obermosera, tworzy innowacyjną i dynamiczną przestrzeń – wszystko zainspirowane dziełami wielkiego Sir Kena Adama, człowieka z wizją i scenarzysty 7 filmów o Bondzie.

Projekt koncepcyjny tej instalacji został stworzony oraz rozwinięty przez Neala Callowa - scenografa i dyrektora artystycznego filmów Casino Royale, Quantum of Solace, Skyfall i Spectre - wraz z głównym designerem firmy Optimist Inc., Tino Schaedlerem, i jego zespołem.

<content>19112</content>

Pytany o tą nowość,  Jakob Falkner, udziałowiec i dyrektor zarządzania w Cable Car Companies Sölden, powiedział: Cieszymy się, że możemy wraz z EON Productions i Metro-Goldwyn-Mayer przyprowadzić Bonda z powrotem do Sölden, kreując miejsce przeżywania unikalnych doświadczeń w sercu Tyrolu. Razem z różnorakimi ekscytującymi aktywnościami dostępnymi na tym obszarze, wystawa o Jamesie Bondzie wzmocni pozycję Sölden jako miejsce rozrywki i sportowych doświadczeń dla wszystkich turystów – przez cały rok”.

Nazwa instalacji video oraz inne szczegóły zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

Wizualizacja nowego budynku w Soelden (źródło: 007 TM Danjaq. All Rights Reserved) Wizualizacja nowego budynku w Soelden (źródło: 007 TM Danjaq. All Rights Reserved)