Skip to main content

Bode Miller zakłada nową markę narciarską, Peak Ski Company

Autor: |
Peak Ski Company linia nart 2022/23
Peak Ski Company linia nart 2022/23

Bode Miller, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata i sześciokrotny medalista olimpijski, oraz współzałożyciel firmy Andy Wirth ogłosili 6 KWIETNIA 2022 roku powstanie nowego przedsięwzięcia, Peak Ski Company, LLC, platformy oferującej wysokiej klasy narty i marki bezpośrednio dla konsumentów. Współzałożycielami Peak Ski Company są Miller, który będzie pełnił funkcję Chief Innovation Officer w Peak oraz Wirth, Chief Executive Officer w Peak, szanowany menedżer z globalnym doświadczeniem w sektorze kurortów górskich, obejmującym działalność handlową i detaliczną oraz rozwój platform technologicznych.

"Nasz światowej klasy zespół i ja rozpoczęliśmy pracę ponad rok temu, koncentrując się na opracowaniu nart o najwyższych możliwych parametrach, przeznaczonych dla wszystkich narciarzy i dla każdego zakątka gór. Podczas mojej kariery zawodniczej byłem głęboko zaangażowany w projektowanie nart, gdzie nauczyłem się, że każdy pojedynczy element, cecha konstrukcyjna i pomiar - nieważne jak mały - który składa się na nartę, ma wpływ na jej osiągi" - wyjaśnia Miller. "Jednym małym przykładem jest to, że jeśli zmienisz wzniesienie lub rocker o milimetr lub dwa, zmienisz sposób, w jaki narta wchodzi w skręt. Jeśli to zmienisz, musisz to skompensować poprzez dostosowanie sztywności skrętnej narty pod stopami. To właśnie dzięki temu doświadczeniu, lata temu dowiedziałem się, że wycięcie przed wiązaniem uwalnia skrętność narty. Zintegrowaliśmy tę cechę, nazywając ją technologią Keyhole, we wszystkich naszych nartach i przyniosła ona wspaniałe rezultaty. Po latach badań, projektowania i eksperymentów oraz ponad trzech miesiącach testów linii 2022/23 w Big Sky w Montanie, mogę potwierdzić, że te narty są rewelacyjne... a dopiero zaczynamy" - powiedział Miller.

"Doświadczenie zawodnicze Bode'a i jego pasja do osiągów, w połączeniu z jego unikalnym i kreatywnym podejściem do inżynierii, są kluczowymi wyróżnikami naszej firmy" - powiedział Wirth."Rdzeniem platformy marki Peak Ski jest linia sześciu wysokowydajnych nart all mountain na sezon 2022/23. Dziś ogłaszamy naszą pierwszą linię nart, jednak długoterminowa wizja strategiczna, którą dzielimy z Bode, obejmuje o wiele więcej i jest niemal całkowicie skoncentrowana na innowacjach. Już teraz badamy możliwości rozwoju i wykorzystania zaawansowanych materiałów, w tym tworzyw termoplastycznych, ewentualnej integracji zaawansowanych technologicznie urządzeń w naszych nartach, a nawet dążymy do zrewolucjonizowania procesu i maszyn używanych do produkcji nart. W firmie Peak Ski Company widzimy szansę na długotrwały sukces i rozwój dzięki nieustannemu skupieniu się na innowacjach oraz etosowi naszego zespołu, który cechuje głód precyzji i wysokich osiągów oraz ogromna determinacja. Jestem dumny, że te narty są pierwszym krokiem - naszym pierwszym wyrazem firmy Peak Ski Company."

Technologia Keyhole TM to unikalne owalne wycięcie w górnej warstwie stopu aluminiowo-tytanowego, które zapewnia to, co Peak nazywa "dostępną mocą" - narty, które są wyjątkowo wydajne, gdy narciarze po prostu spacerują po trasach, a jednocześnie są gotowe, gdy narciarze zwiększają prędkość i energię. Dodatkową zaletą Keyhole jest to, że w szerszych modelach narty mają mniej cięć bocznych. W każdym terenie, a szczególnie poza trasami, ta cecha pozwala na łatwe inicjowanie skrętów i dowolną zmianę ich kształtu. Dzięki technologii Keyhole Technology TM, Peak jest pierwszą firmą oferującą narty, które są idealnie wyważone dla każdego użytkownika we wszystkich długościach, z odpowiednim flexem i dostępną mocą wbudowaną w każdą nartę.

Linia nart na sezon 2022/2023 obejmuje cztery modele nart Peak by Bode Miller, przeznaczone głównie do jazdy w terenie, a każdy z nich jest oznaczony rozmiarem (w milimetrach) pod stopą: The Peak 88; The Peak 98; The Peak 104, oraz; The Peak 110. Firma stworzyła również linię wysokiej klasy nart "side-country" - Peak SC by Bode Miller, w skład której wchodzą modele Peak SC 98's i Peak SC 104's. Narty Peak SC by Bode Miller charakteryzują się stosunkowo niską wagą charakterystyczną dla nart backcountry lub touringowych, ale w unikalny sposób łączą w sobie cechy wysokiej wydajności, które zazwyczaj można znaleźć w nartach do jazdy w terenie.

Narty Peak by Bode Miller i Peak SC by Bode Miller 2022/23 będą w cenie 890$ i będą dostępne wyłącznie na stronie peakskis.com. Ze względu na ograniczoną liczbę nart z linii 22/23, firma Peak Ski Company opracowała specjalny program rezerwacji obejmujący w pełni zwrotny depozyt w wysokości 50 dolarów, pozwalający klientom na zarezerwowanie pożądanego modelu i długości nart Peak na długo przed sezonem 22/23.

"Nasz zespół DevGru otrzyma środki i swobodę, aby szukać zupełnie nowych sposobów na wprowadzanie innowacji w zakresie materiałów, projektowania, konstrukcji i integracji technologii" - powiedział Andy Wirth, dyrektor generalny Peak Ski Company. "Będziemy zachęcać do eksperymentowania i akceptować porażki, ponieważ wiemy, że to właśnie z tego procesu rodzą się prawdziwie nowe pomysły i innowacje. To będzie również zespół, który stworzy prawdopodobnie najlepsze i najbardziej wydajne narty, jakie można znaleźć na świecie - narty Peak DG by Bode Miller." Dodatkowe szczegóły dotyczące nart Peak DG by Bode Miller zostaną udostępnione na początku jesieni 2022 roku.

 

Od butów z czterema klamrami i gogli z podwójnymi soczewkami, przez nowoczesne taliowanie i rocker, aż po sam teren i powierzchnie śnieżne, na których jeździmy, amerykańscy narciarze od dawna są liderami w sporcie narciarskim. Jednak prawdziwa innowacyjność nie była głównym celem w ostatniej dekadzie. Dzięki kreatywnemu, inżynierskiemu umysłowi legendarnego zawodnika narciarskiego, Bode Millera - projektanta nart przez całe życie, którego siłą napędową była potrzeba - oraz współzałożyciela, Andy'ego Wirtha, którego kariera i pasja również związana jest z górami, firma Peak Ski Company narodziła się w górach zachodniej Montany i odzyskuje amerykański design i innowacyjność. Peak, firma działająca bezpośrednio na rynku konsumenckim, dostarcza ultrawydajne narty i buduje platformę marki oraz firmę opartą na innowacyjności, precyzji, wydajności i wytrwałości.

Peak Ski Company linia nart 2022/23 Peak Ski Company linia nart 2022/23