Ambitne plany Andrychowa - wielka stacja narciarska!
Kilka dni temu odbyła się konferencja „Koncepcję zagospodarowania narciarsko-turystycznego Beskidu Małego w okolicach Leskowca”. Na konferencji przedstawiono nowy plan inwestycji w Gminie Andrychów. Warto wspomnieć, że mówiono tam o kilkuset milionach złotych które planuje się przeznaczyć na rozwój regionu, a tym samym stworzenie nowych miejsc pracy. Jaki jest na to plan?

Zaskakujące plany rozwoju ośrodka narciarskiego w Andrychowie.
Już w latach 80tych zdecydowano by zrobić pożytek, z dobrego mikroklimatu który sprzyja długiej obecności śniegu, wiec wybudowano tam wyciąg narciarski. Już wiele lat okolice Czarnego Gronia odwiedzane są przez narciarzy i snowboardzistów z okolicy. Całkiem niedawno zanotowano tam niemal pól miliona turystów w trakcie sezonu, podczas którego wyciągi czynne były ponad 100 dni. Aktualnie znalazł się Inwestor chcący jeszcze bardziej rozwinąć i unowocześnić ofertę Czarnego Gronia. Celem jest to by przybywało tam jeszcze więcej mieszkańców pobliskich aglomeracji małopolski i śląska. Jednocześnie, poszerzająca się oferta zakwaterowania i atrakcyjność miejsca maja przyciągnąć amatorów białego szaleństwa, także z odleglejszych części Polski na dłuższy wypoczynek.
Jak mówi mgr inż. Tomasz Andrejko, przedstawiający na konferencji plany inwestycji „Chcemy wybudować kilkanaście wyciągów narciarskich. Do obecnej lokalizacji dojdzie Góra Potrójna, Turoń, Leskowiec oraz tereny w stronę Ponikwi. Sieć stacji narciarskich połączona zostanie kolejami gondolowymi. To są miejsca do wykorzystania narciarstwa zjazdowego, ale nie tylko.”
<content>19112</content>
Sieć kolei gondolowych ma zapewnić łatwość w przemieszczaniu się pomiędzy stokami, bez samochodu. Do tego planowana jest trasa narciarstwa biegowego, nieopodal istniejącego szlaku turystycznego. 10 km trasa, ciągnąć się będzie od Potrójnej aż do Leskowca. W przyszłości rozważana jest możliwość zorganizowania na niej dużych zawodów w narciarstwie biegowym. Natomiast w okolicach Turonia ma powstać… całoroczna, hala narciarska ! Innym imponującym planem jest połączenie istniejącej ścieżki przyrodniczej z koleją gondolową która pomoże przemieszczać się miłośnikom przyrody pomiędzy punktami trasy.
Plany te wyglądają wyjątkowo imponująco, trzymamy kciuki by doszły do realizacji. Zapraszamy także na portal
andrychow.plgdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat tej inwestycji.









