Skip to main content
umpa

Zimowe Stop Cafe wraca w Tatry podczas ferii zimowych.

Autor: |
Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus)
Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus)

Zimowe Stop Cafe powraca w polskie góry ze sportowymi atrakcjami dla narciarzy i snowboardzistów od 17 do 22 lutego 2011 r. Tym razem śnieżne miasteczko stacjonować będzie przy stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. W ciągu sześciu dni akcji do dyspozycji fanów białego szaleństwa będzie pneumatyczna poduszka powietrzna Crazy Air BAG do treningu ewolucji freestyle’owych, trasa slalomowa oraz wyścigi na dmuchanych oponach, z których chętni mogą korzystać bezpłatnie. W poprzedniej edycji w miasteczku bawiły się setki narciarzy i snowboardzistów.

W czasie ferii zimowych województw mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego w Białce Tatrzańskiej przy stoku Bania powstanie strefa Zimowe Stop Cafe, gdzie narciarze i snowboardziści będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji podczas swojego pobytu w górach. Dla fanów ekstremalnych emocji organizatorzy przygotowali pneumatyczną poduszkę powietrzną Crazy Air BAG. Jest to pierwszy taki sprzęt
w Polsce służący do trenowania spektakularnych ewolucji freestyle’owych na nartach i snowboardzie, który dzięki technologii dwóch wewnętrznych poduszek o wymiarach 13 x 9 m oraz czujników objętości powietrza gwarantuje świetną i bezpieczną zabawę. Sympatycy prędkości i rywalizacji spróbują swoich sił na profesjonalnej trasie slalomowej. Ponadto, dla miłośników niekonwencjonalnych zabaw śnieżnych, zbudowany zostanie tor wyścigowy do snowtubingu, czyli zjazdu na dużych, dmuchanych oponach. Dla najszybszych i najbardziej zwinnych uczestników atrakcji przygotowanych w Zimowym Stop Cafe przeznaczona jest pula atrakcyjnych nagród, takich jak narty i inny sprzęt przydatny do uprawiania sportów zimowych. Każdego dnia ekipa instruktorów organizować będzie poranne rozgrzewki, zabawy i konkursy. Zadba ona również o bezpieczny i sprawny przebieg zawodów.

W piątkowy wieczór, 18 lutego w świetle laserów i przy akompaniamencie muzyki na żywo odbędzie się BAG Jump Night, czyli  specjalny pokaz skoków najlepszych freestyle’owych zawodników na nartach i snowboardzie.

Harmonogram akcji Zimowe Stop Cafe:

  • 17-18 luty 2011 – zawody slalomowe
  • 19-20 luty 2011 – Crazy Air BAG i BAG Jump Night
  • 21-22 luty 2011 – snowtubing


Centralnym punktem miasteczka jest Mobilne Stop Cafe, amerykańska ciężarówka, której naczepa przebudowana jest na ruchome bistro z przekąskami i ciepłymi napojami. Pojazd od dwóch lat odwiedza największe imprezy plenerowe w Polsce.

Zimowe Stop Cafe to kontynuacja akcji znanej z ubiegłego sezonu (Olimpijskie Mobilne Stop Cafe), której organizatorem jest PKN ORLEN. Podczas pierwszej edycji w zabawach wzięło
udział ponad 600 narciarzy i snowboardzistów. Krótkie reportaże i klipy można obejrzeć poniżej:

Ciąg dalszy pod galerią
Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus) Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus)
Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus) Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Rafał Wielgus)
Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Monika Wiackiewicz) Olimpijskie Mobilne Stop Cafe Harenda (foto. Monika Wiackiewicz)

Zimowe Stop Cafe 2011 teaser

BAG Jump Night 2010

Olimpijskie Mobilne Stop Cafe 2010