Skip to main content

W Małopolsce zima! Można już szusować! - lista czynnych stacji narciarskich

Autor: |
arch. UMWM
arch. UMWM

Śnieg sypnął. Armatki i lance dorzuciły swoje. Pierwsi narciarze mogą więc już szusować po małopolskich nartostradach. Kolejne stacje przygotowują się do przyjęcia narciarzy i snowboardzistów. Prognozy na najbliższe tygodnie wskazują, że sezon zimowy na stokach może zacząć się w całej Małopolsce.

  Małopolska to ponad 150 km tras narciarskich, blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, trasy biegowe, szlaki zimowych wypraw, psie zaprzęgi, kuligi i dziesiątki zimowych aktywności z basenami termalnymi na czele. To w Małopolsce prawdziwa zima (ta z mrozami i śniegiem) trwa najdłużej. Nie tylko w Tatrach, ale w wielu pasmach górskich, zaczyna się ona bardzo wcześniej, często nawet na początku grudnia. Tak jak teraz. Pierwsze stacje już przyjmują narciarzy.

  Można już jeździć na stacjach:

  • Bukowina Tatrzańska - wyciąg narciarski UFO tradycyjnie jako pierwszy, już 24 listopada, zainaugurował sezon narciarski na Podhalu

  • Krynica-Zdrój - pierwsi narciarze na głównym stoku stacji Słotwiny Arena pojawili się 29 listopada. Wyciąg taśmowy dla dzieci zostanie uruchomiony 2 grudnia. 

  • Kasina Wielka - Kasina Ski & Bike Park 30 listopada, jako jedna z pierwszych w Polsce, otwarła dla miłośników nart i snowboardu nartostradę o długości 1300 metrów. O utrzymanie stoków narciarskich na Śnieżnicy - w odpowiedniej kondycji - w tym roku będzie dbało o 15 armatek śnieżnych więcej, w tym jedna złota(!). W sumie jest ich tutaj już 48.

  • Tylicz - od 1 grudnia Centrum Narciarskie MasterSki otwarte jest codziennie. 

  • Tylicz - od 1 grudnia narciarzy zaprasza również Stacja Narciarska TYLICZ.ski 

  • Wierchomla - 2 grudnia wystartowała Stacja Narciarska Wierchomla. Na początek miłośnicy nart mogli korzystać z wyciągów Wierchomla 1 i Stonoga

  • Podstolice - również 2 grudnia na pierwsze szusy zaprosił Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice Ski 

  • Międzybrodzie Żywieckie - 2 grudnia najmłodsi miłośnicy zabawy na śniegu mogą korzystać z Górnej Polany w ośrodku PKL na Górze Żar (czekać tam na nich będą również mikołajkowe niespodzianki). Wielbiciele nart swoją szansę otrzymają 3 grudnia, gdy ruszy wyciąg nr 1, a zjeżdżać będzie można trasą nr 2.
  • Białka Tatrzańska - 8 grudnia ma nastąpić oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.
  • Kasprowy Wierch - święta góra powita narciarzy i snowboardzistów już 9 grudnia (być może nastąpi to nawet nieco wcześniej). PKL zamierza udostępnić nartostrady nie tylko w Dolinie Gąsienicowej i Dolinie Goryczkowej, ale także trasę do samiuśkich Kuźnic.

  https://visitmalopolska.pl/

  arch. UMWM arch. UMWM