Skip to main content

Val Thorens - najlepszym ośrodkiem narciarskim świata

Autor: |
Val Thorens z drona / fot. J. Carret OT Val Thorens
Val Thorens z drona / fot. J. Carret OT Val Thorens

Na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2023 2024, rozstrzygnięta została edycja 2023 konkursu World Ski Awards, Val Thorens otrzymało nagrodę dla najlepszego ośrodka narciarskiego na świecie.

Podczas 11. edycji World Ski Awards, francuski kurort po raz kolejny zabłysnął. Nagrody przyznawane są od 2013 roku, a głosują na nie zarówno profesjonaliści, jak i opinia publiczna.

Od tego czasu Val Thorens zdobyło nagrodę 8 razy! Najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie, który właśnie obchodził swoje pięćdziesięciolecie, był nominowany obok kilku poważnych konkurentów. Deer Valley, Val Gardena, Grandvalira, Kitzbühel i Verbier również znalazły się na liście! Wśród nominowanych mieliśmy w tym roku polski akcent: Czarna Góra Resort.

Więcej informacji:

Całkiem logicznie, Val Thorens otrzymało również nagrodę dla najlepszego ośrodka narciarskiego we Francji, konkurując z tuzinem największych  ośrodków.

Ciąg dalszy pod galerią
Val Thorens z drona / fot. J. Carret OT Val Thorens Val Thorens z drona / fot. J. Carret OT Val Thorens

Vincent Lalanne, dyrektor biura turystycznego Val Thorens, powiedział:"W tym sezonie obchodzimy 50. rocznicę powstania, więc jesteśmy absolutnie zachwyceni, że ponownie otrzymaliśmy nagrodę dla najlepszego ośrodka narciarskiego na świecie i we Francji. Nieustannie inwestujemy w to, aby nasze wakacje narciarskie nie miały sobie równych, niezależnie od tego, czy chodzi o nowe hotele, restauracje czy wyznaczone obszary narciarskie do uprawiania skialpinizmu lub strefy zabawy dla dzieci. W tym roku w samym sercu wioski zostanie otwarte centrum sportowe, wellness i biznesowe Le Board o wartości 40 milionów euro. To nowa inwestycja dla ośrodka".


  • Redaktor naczelny Piotr Burda