Skip to main content

Trzy nowości w Pinzolo na sezon zimowy 2023-2024

Autor: |
Stacja gondoli Doss del Sabion 2023
Stacja gondoli Doss del Sabion 2023

Nowości w Pinzolo na sezon zimowy 2023-2024, ponowne otwarcie Doss del Sabion po całkowitej przebudowie z

  • nową kolejka gondolowa,
  • podziemną stacją wyciągu
  • schroniskiem dla smakoszy

Początek tegorocznego sezonu zimowego zbiegnie się również z ważnym wydarzeniem: w grudniu oficjalnie zostanie otwarta najważniejsza inwestycja Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta na sezon zimowy 2023/2024: Doss del Sabion został całkowicie przeprojektowany. Ten ambitny projekt, będący doskonałym przykładem zrównoważonego budownictwa i projektowania, nada całemu obszarowi zupełnie nowy wygląd.
W ośrodku narciarskim pojawiły się trzy nowe elementy, które harmonijnie wkomponują się w otoczenie Dolomitów Brenta:

  • nowa 10-osobowa kolejka gondolowa, która zastąpiła 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Prà Rodont - Doss del Sabion,
  • dolna i górna stacja kolei zbudowane całkowicie pod ziemią
  • nowa chata górska "rifugio Doss del Sabion".

Ze strefy przyjazdu kolejki gondolowej goście mogą dostać się ruchomymi schodami lub windą do schroniska górskiego, w którym znajduje się bar, bistro, restauracja dla smakoszy z panoramicznymi oknami i tarasem na świeżym powietrzu. Widok jest nieporównywalny i goście będą mogli podziwiać Dolomity Brenta, masywy Adamello i Presanella, a także jezioro Lago d'Idro. Te niesamowite widoki, w połączeniu z szerokim wyborem lokalnych potraw przygotowywanych w chacie, są świetnym sposobem na poznanie tego obszaru.
Każdy szczegół tego projektu został zaprojektowany z poszanowaniem zapierających dech w piersiach walorów Parku Przyrody Adamello Brenta, nie tylko poprzez jego wygląd zewnętrzny, który został dostosowany do otoczenia, ale także - i przede wszystkim - poprzez redukcję emisji do atmosfery.

Stacja gondoli Doss del Sabion 2023 Stacja gondoli Doss del Sabion 2023