Skip to main content
umpa

Tecnica wprowadzi program recyklingu butów narciarskich

Autor: |
Recykling używanych butów narciarskich (fot. P. Burda)
Recykling używanych butów narciarskich (fot. P. Burda)

"Recycle your boots", to ambitny projekt stworzony przez Tecnica Group, który promuje recykling butów narciarskich. Projekt, realizowany we współpracy z Uniwersytetem w Padwie i kilkoma wyspecjalizowanymi firmami, pozwoli na ponowne wykorzystanie surowców pochodzących ze starych nieużywanych już butów.

Pomysł jest dość prosty" - wyjaśnia Maurizio Priano, kierownik ds. marketingu w firmie Blizzard-Tecnica - "Każdy narciarz, który będzie chciał kupić nową parę butów narciarskich Tecnica, będzie mógł zwrócić swoje stare buty, niezależnie od ich marki, do sklepu. Firma Tecnica zajmie się ich recyklingiem w przejrzystym i zrównoważonym procesie"

To jest początek drogi, kolejny etap  rozpocznie się na etapie koncepcji kolejnych produktów. W rzeczywistości Tecnica będzie projektować kolejne modele butów (ale już teraz myśli o tym, jak rozszerzyć ten model na inne artykuły sportowe) w taki sposób, aby ułatwić demontaż i przyspieszyć proces prowadzący do recyklingu materiałów.

Projekt "Recycle Your Boots" rozpocznie się jesienią przyszłego roku w sklepach we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Austrii i Niemczech, a następnie zostanie rozszerzony na Skandynawię, Hiszpanię i Amerykę Północną.

Żródło: Dovesciare.it

Ciąg dalszy pod galerią
Recykling używanych butów narciarskich (fot. P. Burda) Recykling używanych butów narciarskich (fot. P. Burda)

Recycle your boots nowy program Tecnica

Recycle your boots nowy program Tecnica