Skip to main content
umpa

Gdzie na narty w Polsce w weekend 19 -21 lutego 2021

Autor: |
Widik z kamery na stok Laworta w Bieszczdach (źródło: bieszczady.live)
Widik z kamery na stok Laworta w Bieszczdach (źródło: bieszczady.live)

Zaczyna się trzecia dekada lutego a przed nami dopiero drugi narciarski weekend w 2021 roku. Pogoda robi się bardzo wiosenna. Na większości stoków temperatury są na lekkim plusie, na szczęście prognozy nie przewidują w najbliższym tygodniu opadów deszczu.

Po obfitych opadach śniegu dobre warunki na stokach utrzymają się jeszcze przez wiele dni.

Najchłodniej jest w tej chwili w Bieszczadach i tam panują prawdziwie zimowe warunki. Ujemne temperatury zachęcają do wizyt na stokach. Im bardziej na zachód tym temperatury są wyższe, nie oznacza to, że warunki narciarskie na Podhalu, w Beskidach czy Karkonoszach są złe.

Warunki narciarskie na Kasprowym Wierchu  są dobre, pokrywa śnieżna wynosi od 20 do 170 cm, czynne są wszystkie koleje.

Na Podhalu działa większość wyciągów, podobnie jest w Beskidach i w Karkonoszach.

Czynne są również ośrodki w województwie świętokrzyskim, w Kielcach na Telegrafie temperatury na lekkim minusie.

Na popularnej wśród mieszkańców centralnej Polski Górze Kamieńsk czynne są wszystkie wyciągi i panują dobre wyciągi narciarskie.

W ośrodkach należących do Wiślańskiego Skipasu czynne jest 11 z 15 stoków, warunki są dobre i bardzo dobre. Podobnie jest w pobliskim Szczyrku gdzie w największym beskidzkim ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort czynne jest 10 wyciągów i 12 tras czerwonych i niebieskich.

Na zachodzie czynne są trasy w Zieleńcu, gdzie do dyspozycji narciarzy jest 28 wyciągów. W Szklarskiej Porębie na Skiarenie Szrenica czynne jest 7 wyciągów i panują bardzo dobre warunki narciarskie.

Widik z kamery na stok Laworta w Bieszczdach (źródło: bieszczady.live) Widik z kamery na stok Laworta w Bieszczdach (źródło: bieszczady.live)