Skip to main content
umpa

Austria-Tyrol: nowe przepisy Covid. Na wyciąg tylko z negatywnym wynikiem testu.

Autor: |
Bialutko
Bialutko

Stoki i wyciągi narciarskie w Austrii są cały czas czynne, niestety z powodu zamkniętych hoteli i innych obostrzeń dostępne są jedynie dla mieszkańców najbliższej okolicy.

Szczegółowe regulacje zależą od lokalnych władz. Od poniedziałku 2021 02 15 nowe zasady obowiązują w Tyrolu, gdzie władze kraju związkowego wprowadziły przepis dopuszczający na stok tylko osoby posiadające przy sobie negatywny wynik testu.

Od poniedziałku każda osoba korzystająca z wyciągów musi mieć przy sobie negatywny wynik testu, przepis ten nie dotyczy skitourowców pod warunkiem, że nie korzystają z wyciągów.

W Tyrolu na wyciąg tylko z negatywnym wynikiem testu – szczegóły.

  • By skorzystać z wyciągu, należy mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (nie starszy niż 48 godzin).
  • Z obowiązku zwolnione są dzieci do 10 roku życia.
  • Ozdrowieńcy-osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zostały zarażone koronawirusem, nie potrzebują takiego zaświadczenia, lecz zaświadczenie od lekarza.

Zastępca gubernatora Tyrolu Josef Geisler podkreśla, że rozumie niezadowolenie mieszkańców, ale tylko dzięki temu rozporządzeniu narciarstwo w Tyrolu może być nadal możliwe: "W Tyrolu zawsze ciężko pracowaliśmy nad tym, aby sporty indywidualne mogły być uprawiane na świeżym powietrzu (…), a przede wszystkim, aby dzieci i młodzież nie siedziały tylko przed komputerem, ale mogły się poruszać na stokach lub na lodowisku. Mimo, że analizy klastra AGES pokazują, że praktycznie nie ma przypadków, w których do zakażenia doszło podczas jazdy na nartach, to jednak obowiązującym rozporządzeniem spełniamy wymogi Ministerstwa Zdrowia. Cena, że jazda na nartach i snowboardzie jest nadal możliwe w Tyrolu jest testowanie, "powiedział Geisler.

Bialutko Bialutko