Skip to main content
umpa

DALBELLO - Reebot, buty narciarskie w 90% z recyklingu

Autor: |
Green Menace but Dalbello z materiałów z recyclingu na sezon 2022 23
Green Menace

Dalbello wprowadza na rynek nową linię butów narciarskich wykonanych wyłącznie z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Projekt nosi nazwę Reboot i zakłada, że plastikowe elementy skorupy zostaną wykonane w 100 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu, uzyskanych bezpośrednio na liniach produkcyjnych Dalbello, na przykład z plastiku pozostałego w rurkach wtryskowych form. Tkanina i wyściółka butów są również wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Dziewięćdziesiąt procent wagi nowych modeli Green Menace i Green Gaia na sezon 2022/23 jest więc wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu.

"W Dalbello jako pierwsi stosujemy w projektowaniu i produkcji naszych butów komponenty nadające się do recyklingu i zrównoważonego rozwoju, a dzięki tym nowym butom osiągnęliśmy niespodziewane wyżyny, co zachęca nas do dalszego poszukiwania zrównoważonych rozwiązań" - skomentował Peter Cagliari, kierownik działu produktów i sprzedaży Dalbello.

 

Green Menace but Dalbello z materiałów z recyclingu na sezon 2022 23 Green Menace but Dalbello z materiałów z recyclingu na sezon 2022 23