Skip to main content
umpa

TBS TV, czyli świeże spojrzenie na narciarstwo

Autor: |

Internetowy kanał TBS TV, czyli nowy projekt przygotowany w ramach programu TAURON Bachleda Ski, rozpoczyna działalność na platformach YouTube i Vimeo. Od teraz do końca marca fani narciarstwa będą mogli poznać kulisy przejazdów najlepszych alpejczyków w Polsce oraz dowiedzieć się więcej na temat techniki, diety i stylu życia, związanymi z „białym szaleństwem”.

TBS TV to dalszy krok w rozwoju kanałów TAURON Bachleda Ski na platformach YouTube oraz Vimeo, gdzie znajduje się już ponad 100 filmów, obejrzanych blisko 60 000 razy. Z każdym sezonem projektu, który wiąże się z dziesiątkami imprez sportowych w całym kraju oraz startami najlepszych polskich alpejczyków, przybywa kolejne kilkadziesiąt materiałów video. W tym roku, kronika polskiego narciarstwa wzbogaci się o nowe treści, przybliżające narciarstwo nie tylko jako sportową rywalizację, ale przede wszystkimi pełen energii sport dla ludzi, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzać zimę.

<content>19112</content>

  • TBS TV to nowy cykl krótkich i dynamicznych filmów video, które będą publikowane od poniedziałku do czwartku na platformach YouTube i Vimeo. Przez ten czas, tuż przed wyruszeniem w poszukiwaniu weekendowych zjazdów, fani narciarstwa będą mogli szukać inspiracji w ramach pięciu bloków tematycznych:
  • TBS Live to unikalna możliwość obejrzenia całego przejazdu jednego z uczestników wybranych podczas lokalnych zawodów, zrealizowane przy pomocy kamery GoPro. Całość opatrzona elementami graficznymi podobnymi do tych, które można zobaczyć podczas transmisji z Pucharów Świata w narciarstwie alpejskim na pewno pomoże zrozumieć, co oznacza dynamika jazdy podczas slalomu czy slalomu-giganta.
  • TBS Q&A – Dlaczego tylu ludzi w różnym wieku kocha narty? Co motywuje do wstawania na poranne treningi? Czy jazda w „gumie” jest wygodna? Komu kibicują młodzi narciarze w Pucharze Świata? Jak mocno bije serce tuż przed startem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy, trenerzy, kibice i organizatorzy zawodów.
  • TBS Radzi – tu odpowiedzi znajdą wszyscy, którzy zastanawiają się jak przy-gotować narty do jazdy, prawidłowo dobrać sprzęt dla siebie lub dziecka oraz gdzie można wybrać się na narty latem. Eksperci projektu podpowiedzą, co zrobić, aby jazda na nartach – w każdym wieku – była przyjemna i bezpiecz-na.
  • TBS Edukuje – naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie,  współpracujący z TAURON Bachleda Ski, pomogą zrozumieć jakie wyzwania związane z dietą, wydolnością czy dynamiką, stawia przed zawodnikami narciarstwo alpejskie oraz jak – z naukowego punktu widzenia – uniknąć kontuzji.
  • TBS Fun, czyli scenariusz pisany przez życie na polskich stokach.


Wszystko to oraz dużo więcej można znaleźć na kanale TauronBachledaSki na YouTube, Vimeo oraz na stronie projektu na Facebooku.

Andrzej Bachleda Curuś (foto: SNOW PR)