Skip to main content
umpa

Szwajcaria: Polska nie pojawi się na czerwonej liście.

Autor: |

Dobra wiadomość dla polskich narciarzy, od poniedziałku 8 marca w Szwajcarii zacznie obowiązywać nowa lista państw i regionów o podwyższonym wskaźniku zakażeń COVID-19.

Polska nie została dopisana do listy. Dotychczas zmiany na liście wprowadzane były średnio co 10 dni, można domniemywać, że co najmniej do 17-18 marca będziemy mogli wjeżdżać do Szwajcarii.

Oczywiście respektując wszystkie obowiązujące restrykcje w samej  Szwajcarii, jak i w krajach tranzytowych. W tej chwili „najbezpieczniejsza” wydaje się droga przez Niemcy.

Zasady obowiązujące przy wjeździe do Szwajcarii

Jeśli w ciągu 10 dni przed przyjazdem do Szwajcarii nie przebywałeś w kraju lub regionie znajdującym się na liście (czerwonej) krajów i regionów o podwyższonym poziomie zakażeń:

  •  i wjeżdżasz samochodem osobowym, na rowerze lub pieszo to po prostu przekraczasz granicę bez żadnych dodatkowych obowiązków.
  • Jeśli wjeżdżasz autokarem, pociągiem lub statkiem to musisz wypełnić formularz rejestracyjny
  • Jeśli wlatujesz samolotem, to oprócz wypełnienia formularza musisz posiadać negatywny wynik testu.

Jeśli w ciągu 10 ostatnich dni przed wjazdem do Szwajcarii przebywałeś w kraju o podwyższonym poziomie zakażeń to:

  • Musisz wypełnić formularz, przedstawić negatywny wynik testu i odbyć kwarantannę.

W skrócie, jadąc samochodem osobowym z Polski do Szwajcarii tranzytem przez Niemcy, Austrię czy Liechtenstein przekraczamy granicę bez dodatkowych obowiązków.

AKTUALIZACJA 2021 03 06 17:00

Podana o 14:00 informacja o nie wpuszczeniu na teren Bawarii być może była jednostkowym przypadkiem. Oficjalne źródła nie potwierdzają problemów na granicy

UWAGA: pojawiły się kłopoty z przekroczeniem granicy pomiędzy austriackim Tyrolem i niemiecką Bawarią. Czytelnicy donoszą o tym, że nie zostali wpuszczeni na teren Bawarii, podróżując ze Szwajcarii tranzytem przez Tyrol. Szukamy potwierdzenia w oficjalnych źródłach.

Informacje zostały zaktualizowane  6 marca 2021.

Ciąg dalszy pod galerią

Zasady obowiązujące przy wjeździe na teren Szwajcarii